Катар 2022: Нов срам за Германия! Япония съсече бундестима!

FB/FIFA

4-кратният световен шампион Германия записа 3-та срамна загуба в последните си 4 мача на световно първенство.

Япония съсече бундестима след обрат до 2:1 в първия си двубой на двата отбора на мондиала в Катар.

Бундестимът поведе в 33-ата минута, когато Илкай Гюндоган вкара дузпа, отсъдена за нарушение на вратаря Шуичи Гонда срещу левия бек Давид Раум.

В добавеното време Кай Хаверц отбеляза втори гол, който обаче бе отменен заради засада.

Още в 8-ата минута Япония поведе след бърза контраатака и гол на Дайзен Маеда, но радостта на азиатците се оказа прибързана, защото играчът им бе в засада.

През втората част дръзките "самураи" стигнаха до изравняване.

Точен в 76-ата мин бе Рицу Доан. Такума Асано направи обрата пълен 7 мин по-късно, предаде пратеник на "24 часа" от мястото на събитието.