ВИДЕО Испанският град Жирона не спа - футболният и баскет тим с промоции в елита заедно

19 юни 2022 година е дата, която ще бъде запомнена в Жирона, тъй като футболният и баскетболният тим постигнаха големите си цели, а именно завръщане в испанския елит.

В плейофа за влизане в Ла Лига каталунците победиха Тенерифе с 3:1 като гост и след нулево равенство в първата среща достигнаха до промоцията три години и два загубени финала по-късно.

Няколко минути по-късно баскетболният отбор, където играе Марк Гасол, надви Естудиантес на българина Емил Стоилов с 66:60 и след 14-годишно отсъствие отново е част от Лига Ендеса.

Двойният успех накара хиляди да излязат на улиците на Жирона и да отпразнуват успеха с песни, танци и факли в късните часове на нощта. Може би никой в града не е спал.