Българите завършиха 14-и на световното по футбол за бездомни

Българският национален отбор по футбол за бездомни (в червени екипи) завърши на 14-о място при дебютното си участие на световно първенство в Мексико. Снимка: БГНЕС, архив

Българският национален отбор по футбол за бездомни завърши на 14-о място при дебютното си участие на световно първенство в Мексико.

Тимът се представи достойно, а в последния си двубой за 13-ата позиция претърпя поражение от Южна Африка с 3:7, предаде „Дневник".

Преди това българите не успяха да се класират сред първите осем на турнира и попаднаха във втория поток на директните елиминации за разпределение на местата от 9-о до 16-о.

В първата среща „Отборът на надеждата" записа тежка загуба от Коста Рика.

В началото двата тима си размениха по един гол, като до края на полувремето мачът беше равностоен.

След почивката съперникът поведе с 2:1, а с това и свърши всичко за българите. Всеки техен опит за атака се проваляше, докато контрите на Коста Рика бяха изключително ефективни и отборът спечели с 6:1.

Във втората среща националите показаха мъжка игра и се пребориха за успех над Полша.

Противникът излезе напред в резултата с 0:2, но „лъвовете" се мобилизираха и стигнаха до обрат с 3:2.

През второто полувреме те продължиха да доминират и увеличиха аванса си до 5:2, преди да свалят темпото и да се стигне до крайното 6:5 в тяхна полза.

Последният мач за българите на световното беше срещу Южна Африка, но умората си каза думата и той се превърна в повторение на срещата с Коста Рика.

Африканците поведоха с 4:0 през първото полувреме, а „Отборът на надеждата" се разписа едва през втората част за 1:5.

Националите успяха да намалят пасива си до 3:6, преди опонентите им да стигнат до победа с 3:7.