Татуираната Мария Бакалова пусна СЕЛФИ от Супербоул, нейните Овни ликуваха с Купата

Стефан МАРКОВ, Novinite.bg

Най-известната по света българска актриса - Мария Бакалова, сe оказа фенка на американския футбол. Не е ясно от кой отбор е в България - дали Нефтохимик или Черноморец, но пък зад Океана чаровната звезда демонстрира пристрастия към Лос Анджелис Рамс. Именно Овните триумфираха рано тази сутрин наше време с Купата "Винс Ломбарди, след като надвиха драматично с тъчдаун в края Синсинати Бенгалс, които никой не слагаше в сметките за достигане до големия двубой.

56-ият Супербоул се проведе на домакинския стадион на Рамс - "СоФай" в Ингълууд, Калифорния. Това даде допълнително криле на жълто-сините и техните звезди Арон Доналд, къотърбека Матю Стафорд и избраният за MVP - Купър Куп, чието героично хващане минута преди края даде шампионския тласък.

Мария Бакалова бе извършила чудо като се бе сдобила с билет за грандиозното зрелище, което приковава пред екраните най-много зрители в САЩ. Тя явно бе сама на мача, защото пусна селфи от първите редове. Талантливата актриса бе по екип на Рамс, тематична шапка с козирка, а сластно червило, маркови слънчеви очила и временна татуировка на врата допълваха бляскавия й имидж, в тон със спортното събитие.

Куотърбекът на победителите Матю Стафорд завърши с показатели от 283 подадени ярда при 26 успешни опита от 40, 3 тъчдауна и 2 пресечени паса. В същото време колегата му в редиците на Синсинати Джо Бъроу завърши с 263 ярда при 22 успешни паса от 33 опита, 1 тъчдаун и нито един интерсепшън.

Първите точки на пълния до краен предел 70-хиляден стадион "СоФай", чиято стойност е 5,5 милиарда долара, бяха за тима на Лос Анджелис Рамс, който поведе със 7:0 след 17-ярдово подаване на куотърбека Матю Стафорд към уайд ресийвъра Одел Бекъм-младши.

Синсинати Бенгълс намали на 3:7 след точно попадение от фийлд гол на кикъра Еван МакФерсън, но точно след началото на втората четвърт Рамс направиха втория си тъчдаун в мача, при който Стафорд намери уайд рисийвъра Купър Къп с подаване за 11 ярда. При допълнителната точка "овните" опитаха нещо нестандартно, но то не се получи и това остави преднината им 10 точки при 13:3. Това бе и най-големият аванс за домакините в мача, тъй като Синсинати отговори с два поредни тъчдауна. Първият от тях дойде преди края на първото полувреме, когато триково изпълнение позволи на рънинг бека Джо Миксън да подаде на Тий Хигинс, който бе оставен напълно непокрит в ендзоната.

Проблемите на калифорнийския тим се увеличиха допълнително, след като Одел Бекъм-младши получи контузия в коляното в безконтактна ситуация и се свлече на земята, като така и не успя да се завърне в игра. На почивката Лос Анджелис Рамс все пак водеше с 13:10, а традиционното музкално шоу на полувремето не разочарова със звездния си състав, включващ легендите на хип-хоп музиката Доктор Дре, Снууп Дог, Еминем, Кендрик Ламар, Мари Джей Блайж и Фифти Сент.

И докато публиката на "СоФай" все още бе във възторг от музикалния спектакъл, Синсинати наниза нов тъчдаун. Още в първия офанзивен снап за второто полувреме Джо Бъроу намери със 75-ярдов пас Тий Хигинс, който преодоля опеката на корнербека Джейлън Рамзи и спокойно избяга до крайната зона на полето. Повторенията показаха, че каската на Рамзи е била хваната от Хигинс, но този детайл се изплъзна на съдийската бригада и тя призна тъчдауна за редовен.

Още при следващото разиграване Матю Стафорд допусна подаването му да бъде пресечено, но за негово щастие съотборниците му в защитата на Рамс лимитираха щетите само до фийлд гол за нови 3 точки, който даде преднина на "бенгалските тигри" от 20:13 пет минути след старта на второто полувреме. В следващите минути защитите на двата отбора взеха превес, като особено впечатляващо бе представянето на дефанзивния такъл на Рамс Аарън Доналд, който само в третата четвърт на мача записа на сметката си пет удара срещу куотърбека на Синсинати Джо Бъроу.

Фийлд гол на Мат Гей скъси изоставането на Рамс на 4 точки, а първото резултатно отиграване за един от двата отбора в последната четвърт дойде 1:25 минути преди края, когато Стафорд намери Купър Къп с пас по въздуха от първия ярд. Тъчдаунът на домакините даде възможност на Синсинати и Бъроу да потърсят поне изравняване в резултата в последните секунди.

Ключовите отигравания обаче отново дойдоха от защитата на Рамс и по-специално от Аарън Доналд, който първо събори на земята Самаджи Перайн при трети даун за 1 ярд, а веднага след това достигна и Бъроу на четвъртия даун и не му позволи да подаде към свой съотборник, което сложи и край на срещата.

За Рамс това е втора титла в клубната история след тази в Супербоул XXXIV, когато обаче тимът преставляваше град Сейнт Луис. Бенгалс пък губят Супербоул за трети път и остават без трофея "Винс Ломбарди" във витрината си. За "Най-полезен играч" в мача бе избран Купър Къп, който приключи срещата с 8 хващания за 92 ярда и 2 тъчдауна и още 7 ръшинг ярда. 36-годишният наставник на Рамс Шон МакВей пък стана най-младият старши треньор в историята на Националната футболна лига (НФЛ), който става шампион.