Млада България рухна в края на престижната контрола срещу световния шампион в Париж

Млада България падна класически с 0:3 в контролна среща, играна на "Стад дьо Франс" в Париж. "Петлите" поеха изцяло инициативата и логично поведоха, благодарение на Антоан Гризман (29'), който с атрактивна задна ножица прати топката във вратата ни, а кълбото се отклони от бавния Ивайло Чочев и огорчи стража Даниел Наумов..

През втората част домакините продължиха да доминират и влезлият като резерва Оливие Жиру (83', 90') се разписа на два пъти и оформи крайния резултат.

В началото на срещата "трикольорите" изглеждаха безпомощни пред световните шампиони. Играчите на Ясен Петров със сетни сили удържаха агресивните атаки на съзвездието от френски играчи, които в началото наложиха много мощен домакински натиск.

В 12-ата минута Килиан Мбапе получи хубаво подаване от Антоан Гризман в наказателното поле. Суперзвездата на ПСЖ шутира, но вратарят ни Даниел Наумов реагира отлично и спаси.

В 27-ата минута страхотно разиграване между Бензема и Мбапе остави последния на стрелкова позиция сам срещу Наумов. Вратарят ни обаче не трепна и геройски спаси.

Две минути по-късно поредната атака на домакините този път завърши с успех. Бензема нахлу в пеналтерията и потърси Гризман. Топката се чукна в крака на Иван Турицов и звездата на Барселона реши да отиграе атрактивно със задна ножица. Нов коварен рикошет, този път в крака на Ивайло Чочев, не остави шансове на Наумов - 1:0.

В 38-ата минута Бензема бе заменен от Оливие Жиру, тъй като получи травма в дясното бедро. Той опита да продължи мача след лекарската намеса, но малко по-късно седна на земята и трябваше да напусне игра.

В края на първото полувреме Даниел Наумов спаси изключително опасен диагонален удар на Гризман след поредната опасна френска атака. Така първото полувреме завърши без повече голове.

През втората част "петлите" леко намалиха темпото, а нашите момчета започнаха да поглеждат по-често към вратата на Юго Лорис. Селекционерите на двата отобра пък предприеха редица смени, с което накъсаха играта на няколко пъти.

В 64-ата минута Мбапе отново пробва рефлекса на Даниел Наумов, но той улови с лекота опита на звездата на френския футбол. Минута по-късно Павар опита мощен изстрел от разстояние, но встрани.

В 79-ата минута дойде най-чистото положение за нашите момчета. Димитър Илиев пусна хитро подаване към съотборника си в Бирсент Карагарен, който от опасна близост до вратата стреля от малък ъгъл. Топката обаче мина покрай лявата греда.

В 83-ата минута Оливие Жиру засече по отличен начин подаване отдясно на Бенжамен Павар. Таранът изпревари Валентин Антов и насочи топката към нашата врата - 2:0.

В 90-ата минута резултатът стана класически. Жиру отново засече остро подаване, този път на Бен Йедер. Нападателят на Челси насочи кълбото и матира Наумов, оформяйки крайния резултат.

Съставите:

Франция: 1. Юго Лорис, 2. Бенжамен Павар, 3. Преснел Кимпембе, 4. Рафаел Варан, 21. Люка Ернандес ( 46' 18. Люка Дин),13.  Н'Голо Канте (66' 8. Тома Лемар), 6. ​Пол Погба, 12. Корентен Толисо (84' 17. Сисоко), 7. Антоан Гризман (66' 11. Усман Дембеле), 10. Килиан Мбапе (84' 22. Бен Йедер), 19. Карим Бензема

Резерви: 16. Манданда -в, 23. Менян - в, 5. Клеман Лангле, 8. Тома Лемар, 9. Оливие Жиру, 11. Усман Дембеле, 15. Зума, 17. Сисоко, 18. Люка Дин, 22. Бен Йедер, 24. Дюбоа, 25. Жул Кунде

Треньор: Дидие Дешан

България: 1. Даниел Наумов, 15. Васил Божиков -к, 4. Валентин Антов, 25. Петко Христов, 2. Иван Турицов (70' 3. Андреа Христов), 7. Доминик Янков (70' 6. Бирсент Карагарен), 10. Божидар Краев (58' 21. Момчил Цветанов), 18. Ивайло Чочев (52' 22. Петър Витанов), 12. Илиан Илиев, 11. Кирил Десподов (58' 20. Димитър Илиев), 19. Атанас Илиев (58' 26. Георги Минчев)

13. Николай Михайлов -в, 23. Иван Караджов -в, 3. Андреа Христов, 6. Бирсент Карагарен, 8. Антонио Вутов, 9. Андрей Гълъбинов, 17. Лъчезар Котев, 20. Димитър Илиев, 21. Момчил Цветанов, 22. Петър Витанов, 24. Янис Карабельов, 26. Георги Минчев

Треньор: Ясен Петров