Цвети закичи геврек на Сабаленка, последва страхотна драма с 2 изпуснати мачбола и загуба

Нашата Цветана Пиронкова бе отчайващо близо до това да сътвори огромна сензация в световния тенис. Чаровната пловдивчанка показа страхотна игра срещу №8 в ранглистата на WTA Арина Сабаленка от Беларус, но в крайна сметка загуби след два изпуснати мачбола.

Това стана в мач от втория кръг на силния турнир в Маями, който е от най-високата категория при жените WTA 1000 и е с награден фонд 3,26 милиона долара. Спортист номер 1 на България за 2020 година отстъпи на съперничката си в 3 сета - 6:0, 3:6, 6:7(9).

Срещата продължи 2 часа и 28 минути. Пиронкова тръгна от квалификациите и напуска Маями с гордо вдигната глава, след като постигна победи над Кейти Макнали, Олга Говорцова и Марта Костюк.

Срещу Сабаленка пловдивчанката стартира мощно и затвори първия сет, без да загуби дори гейм - на тенис език - "закичи й геврек". Във втория Цвети направи ранен пробив и поведе с 3:1, но последва срив и тенисистката от Беларус изравни резултата след 6:3.

Развоят на решителния трети сет бе още по-шокиращ. Пиронкова поведе с 5:2, въпреки че на два пъти поиска лекарска помощ заради болки в предмишницата. Нашето момиче обаче не удържа преднината си и се стигна до тайбрек. В него Сабаленка първа стигна до два поредни мачбола, но те бяха спасени от Цвети.

След това българката на свой ред също имаше две възможности да спечели двубоя, но ги пропусна, а Сабаленка вдигна победоносно ръце при 11:9 в тайбрека.

Пловдивчанката си тръгва от Маями със спечелени 65 точки за световната ранглиста, в която тя е №131 в момента.