Младежките национали с победа в евроквалификациите

Момчетата на Михаил Мадански победиха Люксембург с 3:1 в Етелбрюк. Снимка: БГНЕС

Младежкият национален отбор по футбол на България завърши с победа участието си в квалификациите за европейско първенство по футбол за младежи през 2013 година.

Момчетата на Михаил Мадански победиха Люксембург с 3:1 в Етелбрюк. Така българският тим събра 12 точки в актива си и се класира на трето място в група 10 след Холандия (19 точки) и Шотландия (13 точки), предаде bTV.

Домакините от Люксембург откриха резултата още във втората минута, но в 12-ата Ивайло Чочев изравни.

Герой на мача стана Радослав Кирилов, който в началото на второто полувреме изведе българския отбор напред в резултата, а в 69-ата минута отбеляза втория си гол за крайното 3:1.

Състав на България: Стефано Кунчев, Атанас Дреновички, Георги Терзиев, Александър Цветков, Георги Костадинов, Иван Вълчанов (74-тата Янко Ангелов), Радослав Кирилов (85-ата Станислав Костов), Антон Карачанаков (60-ата Петър Атанасов), Пламен Димов, Георги Пашов, Ивайло Чочев.

#България #Люксембург #Михаил Мадански #Холандия #Шотландия #Ивайло Чочев #Радослав Кирилов