"Лалетата" увяхнаха, стъпкани от силна България

Страхотно представящият се мъжки национален тим на България записа втора победа в континенталната олимпийска квалификация в Берлин. Състезателите на Силвано Пранди надиграха категорично Нидерландия с 3:0 (25:19, 25:16, 25:15) в двубой от група В, изигран в зала „Макс Шмелинг Хале“.

Българките волейболисти излизат начело на временното класиране с 5 точки (2 победи), нидерландците са на последното четвърто място с 0 точки.

Двубоят стартира равностойно за двата тима, след което „лъвовете“ поведоха в резултата. Постепенно момчетата на Силвано Пранди натрупаха добра преднина и не позволиха на съперника особено противодействие пише bgvolleyball.com. В ключовите моменти „лалетата“ намалиха част от дистанцията, но не се случи нищо повече.

Втората част протече изцяло под диктовката на „трикольорите“, които затвориха гейма с убедителното 25:16 и крайното 2:0 гейма.

Третият гейм бе спечелен най-категорично от родните представители (25:15), които записаха чист успех за 71 минути.

Утре (8 януари) нашите момчета играят срещу европейския шампион Сърбия. Двубоят е от 15:30 ч.