Велика България! Поставихме Великобритания на колене на ATP Cup след трилър

България засрами една от най-великите спортни нации в лицето на Великобритания, след като "лъвовете" победиха с 2:1 британците за ATP Cup.

Успехът бе изкован при мача по двойки в който Григор Димитров и Александър Лазаров шокираха и победиха Джо Солсбъри и Джейми Мъри, които са много по-опитни при двойките от нашите момчета.

Гришо и неговият съотборник стигнаха до успеха след 7:6(5), 6:7(2), 11:9. Драмата бе пълна, защото нашите взеха първата част след тайбрек, после, също в тайбрек, загубихме втория сет, а в решителния тайбрек спасихме 2 мачбола, а в крайна сметка триумфирахме.

Победата е по-сладка и с оглед на факта, че нашите постигнаха пълен обрат срещу островитяните. В началото на днешния ден Камерън Нори даде аванс на британците, след като победи в трисетова битка Димитър Кузманов след 6:2, 3:6, 6:2.

След това обаче Григор Димитров даде ход на обрата и вдъхнови себе си и своите съотборници, след като изравни общия резултат на 1:1 победи след успех над Даниел Евънс след 2:6, 6:4, 6:1.

Всичко обаче завърши чудесно с успеха на двойки и така Великобритания е на колена пред тенис България.