Бг съдии се поизложиха на Бернабеу, два пъти отменяха неправилно голове в мач на Реал в ШЛ

Реал (Мадрид) допусна нова грешна стъпка в Шампионската лига. "Белите" завършиха наравно 2:2 у дома с Брюж в мач от група "А". Срещата бе ръководена от българския съдия Георги Кабаков с помощници Диян Вълков и Мартин Маргаритов. Пловдивската бригада арбитри имаше много работа, защото в мача изобилстваше от спорни ситуации. В интерес на истината - Кабаков свири добре, но помощниците му развалиха впечатлението със слаби изяви. Наложи се VAR-системата на два пъти да се намесва и да променя решенията на съдиите и то в положения при отменен неправилно гол.

Еманюел Денис (9, 39) вкара два комични гола за белгийския тим, а за "кралския клуб" точни бяха Серхио Рамос (55) и Каземиро (85).

Срещата очаквано започна с домакински натиск. В 9-ата минута Брюж организира отлична атака, при коят Денис прати топката в мрежата. Първоначално бе маркирана засада и Георги Кабаков не зачете гола. След консултация с ВАР стана ясно, че попадението е редовно и белгийците излязоха напред в резултата.

Реал тръгна да търси изравняване. Близо до гол бе Лука Модрич, но ударът му след подаване на Карвахал мина покрай гредата.

В 28-ата минута Миньоле реагира блестящо и изби удар с глава на Варан. Шест минути по-късно Тау излезе сам срещу Куртоа, но вратарят спаси. Снимка 445605Гостите нанесоха втория си удар в 39-ата минута. Тогава Денис отново бе изведен сам срещу вратаря и не сбърка.

Реал започна второто полувреме с неспирни атаки, но Азар и Каземиро не успяха да се разпишат.

В 54-ата минута Денис можеше да оформи своя хеттрик, но влезлият на почивката Ареола спаси. Снимка 445603Секунди по-късно Серхио Рамос вкара с глава, а Кабаков отново отмени попадението след сигнал за засада от своя помощник. След консултация с ВАР стана ясно, че защитник на белгийците покрива бранителя и голът бе признат.

В 84-ата минута Рууд Формер бе изгонен с втори жълт картон. При центрирането от последвалия пряк свободен удар Каземиро изравни резултата с глава.

До края на двубоя "белите" опитаха да стигнат до победен гол, но най-добрата възможност пропусна Рамос.