Гришо отвя британец и вече е на четвъртфинал в Ченду

Григор Димитров се завърна на корта с победа. Най-добрият български тенисист се наложи с 2:0 сета над Даниел Еванс (Великобритания), в отделните части 7:5, 7:5 и се класира за четвъртфиналите на турнира на твърди кортове в Ченду, Китай. Срещата продължи час и 39 минути.

В следващия кръг Димитров ще срещне Александър Бублик (Казахстан) или Джордан Томпсън (Австралия).

Срещата започна изключително равностойно, като двамата взимаха подаванията си без никакви проблеми. При 6:5 в своя полза Димитров стигна до две точки за пробив и успя с брейк в последния момент да затвори сета. Това се оказа повратен момент в мача, защото Димитров продължи серията си и в началото на втората част, печелейки общо 5 последователни гейма на сметката си за аванс от сет и 3:0.

При 5:3 българинът сервира за мача, но допусна изненадващ пробив, с който Еванс успя да върне интригата. При 6:5 Димитров направи нов пробив и се поздрави с успеха.

За Димитров това беше първи мач от US Open насам. Българинът записа второ участие в Ченду, където през 2016 г. достигна до полуфиналите.