Българският отбор по художествена гимнастика остана шести на Олимпиадата

Българският национален ансамбъл по художествена гимнастика остана на шесто място на Олимпиадата в Лондон след "нервно" изпълнение, според коментатори. Снимка: Ройтерс/Гонг

Ансамбълът на България по художествена гимнастика, който завърши българското участие на Олимпиадата в Лондон, не успя да вземе медал.

Момичетата на Илиана Раева завършиха на шесто място в крайното класиране на финала по художествена гимнастика в неделя.

В първото съчетание възпитаничките на Илиана Раева се представиха блестящо на топки и получиха оценка от 27.950 точки и стигнаха до третото място, което им осигуряваше олимпийски медал.

Ансамбълът изигра перфектно съчетанието си с пет топки, като композицията беше на „Лунната Соната".

На второто изпълнение с два обръча и три ленти обаче гимнастичките допуснаха грешки. За изпълнението си, в което изпуснаха лента, българките получиха ниска оценка от 26.425 точки.

Това остави България на шесто място в крайното класиране с общ резултат от 54.375 точки.

Олимпийското злато по художествена гимнастика отиде в Русия с 57.000 точки, сребърния медал взе Беларус с общ резултат от 55.500 точки, а бронза спечели ансамбълът на Италия.

#гимнастички #Олимпийски игри #летни олимпийски игри #Олимпиадата в Лондон #Лондон 2012 #художествена гимнастика #Илиана Раева