Тервел Пулев донесе първия медал за България от Олимпиадата

Тервел Пулев е на полуфинал в боксовия турнир на Олимпиадата в Лондон. Снимка: БГНЕС

Боксьорът Тервел Пулев донесе първия медал за България от олимпийските игри в Лондон.

Късно вечерта в неделя той победи с 13:10 аржентинеца Хара Ямил Пералта в категория до 91 кг и вече е на полуфинал на боксовия турнир.

Класирането му за полуфиналите гарантира първия медал за него от олимпийски игри.

Следващият му съперник ще е единият от фаворитите в турнира Александър Усик. Украинецът победи със 17:13 Артур Бетербиев от Русия.

Пулев ще играе с Усик за влизане във финала в петък от 17.30 ч. българско време.

#Тервел Пулев #бокс #боксьор #медал #Олимпиадата в Лондон #Олимпийски игри #Лондон 2012 #летни олимпийски игри