Колумбия размаза с 3:0 фаворита в потока Полша

Колумбия размаза с 3:0 фаворита в потока Полша и си върна надеждите за излизане от групите на Мондиал 2018. Лос Кафетерос впечатли изключително много най-вече с играта си и ранообразните идеи в атака. Дружина Полска, за която титуляр игра Яцек Горалски от Лудогорец, пък доскоро имаше имиджа на страхотен отбор, но след тази вечер това е под сериозен въпрос. В тази група водят Сенегел и Япония с по 4 точки, но колумбийците са с реален шанс, защото срещат "лъвовете от Теранга" в третия мач. Поляците вече отпаднаха след второто си поражение в турнира. Колумбия зарадва над 25 000 свои фенове на стадиона в Казан с три чудесни попадения. Резултатът бе открит от Джери Мина в края на първата част. Високият защитник се включи при корнер и след заучено изпълнение с глава от упор разстреля Шчесни. През второто полувреме Колумбия отново танцуваше на терена и съвсем заслужено заби още 2 гола. Те бяха дело на Радамел Фалкао с външен фалц и на Хуан Куадрадо след феноменален пас на Хамес Родригес и майсторски пробив на играча на Ювентус, увенчан с ювелирно изпълнение в обратния ъгъл.