165673 статии       |       372 интервюта       |       1513 снимки       |       38120 абоната       |      
USD 1.73144| EUR 1.95583| GBP 2.24684|
In English На русском
София
Пловдив
10°
Варна
Вход Форум

КЛЮЧОВИ ДУМИ ДНЕС:   БрекзитТурция

Размер на шрифта:   

От днес светът е футбол!

14 юни 2018, четвъртък / 09:15; Коментари: 0
Send to Kindle
От днес светът е футбол!

Мъже, радвайте се... жени, вие също! От днес светът е футбол! Световното първенство в Русия ще стартира в 18:00 часа българско време и ще радва феновете на най-великата игра до 15 юли. Откриващият двубой ще е този между "сборная" и Саудитска Арабия.

 

Надпреварата ще се проведе за 21-и път. Това е и първият път в историята, в който световното първенство ще се проведе в Източна Европа.

По време на Мондиала часовата зона на България е UTC+3 (лятно часово време), като повечето мачове ще се играят в часовата зона на столицата Москва UTC+3. БНТ ще предава първенството и почти всички срещи ще бъдат излъчени на живо, с изключение на тези, които се засичат и Перу Дания.

В 17:30 започва официалната церемония по откриване на първенството. По предварителна информация в шоуто ще участват музикалната звезда Роби Уилямс, руската оперна дива Аида Гарифулина и футболния виртуоз Роналдо.

Настоящият световен шампион Германия е в Група F заедно с Мексико, Швеция и Република Корея. В Група В пък са Португалия и Испания, но двата тима ще имат наглед лесна задача да продължат напред, след като компания ще им правят Иран и Мароко.

Доста солидна изглежда Група D, където Аржентина ще се изправи срещу Исландия, Хърватия и Нигерия. Петкратният световен шампион Бразилия е в Група Е с отборите на Швейцария, Коста Рика и Сърбия.

Група А
1. Русия
2. С. Арабия
3. Египет
4. Уругвай

Програма:
14 юни: 18:00 часа, Русия - Саудитска Арабия
15 юни: 15:00 часа, Египет - Уругвай
19 юни: 21:00 часа, Русия - Египет
20 юни: 18:00 часа, Уругвай - Саудитска Арабия
25 юни: 17:00 часа, Уругвай - Русия
25 юни: 17:00 часа, Саудитска Арабия - Египет

Група В
1. Португалия
2. Испания
3. Мароко
4. Иран

Програма:
15 юни: 18:00 часа, Мароко - Иран
15 юни: 21:00 часа, Португалия - Испания
20 юни: 15:00 часа, Португалия - Мароко
20 юни: 21:00 часа, Иран - Испания
25 юни: 21:00 часа, Иран - Португалия
25 юни: 21:00 часа, Испания - Мароко

Група С
1. Франция
2. Австралия
3. Перу
4. Дания

Програма:
16 юни: 13:00 часа, Франция - Австралия
16 юни: 19:00 часа, Перу - Дания
21 юни: 15:00 часа, Франция - Перу
21 юни: 18:00 часа, Дания - Австралия
26 юни: 17:00 часа, Дания - Франция
26 юни: 17:00 часа, Австралия - Перу

Група D
1. Аржентина
2. Исландия
3. Хърватия
4. Нигерия

Програма:
16 юни: 16:00 часа, Аржентина - Исландия
16 юни: 22:00 часа, Хърватия - Нигерия
21 юни: 21:00 часа, Аржентина - Хърватия
22 юни: 18:00 часа, Нигерия - Исландия
26 юни: 21:00 часа, Нигерия - Аржентина
26 юни: 21:00 часа, Исландия - Хърватия

Група Е
1. Бразилия
2. Швейцария
3. Коста Рика
4. Сърбия

Програма:
17 юни: 15:00 часа, Коста Рика - Сърбия
17 юни: 21:00 часа, Бразилия - Швейцария
22 юни: 15:00 часа, Бразилия - Коста Рика
22 юни: 21:00 часа, Сърбия - Швейцария
27 юни: 21:00 часа, Сърбия - Бразилия
27 юни: 21:00 часа, Швейцария - Коста Рика

Група F
1. Германия
2. Мексико
3. Швеция
4. Южна Корея

Програма:
17 юни: 18:00 часа, Германия - Мексико
18 юни: 15:00 часа, Швеция - Южна Корея
23 юни: 18:00 часа, Германия - Швеция
23 юни: 21:00 часа, Южна Корея - Мексико
27 юни: 17:00 часа, Южна Корея - Германия
27 юни: 17:00 часа, Мексико - Швеция

Група G
1. Белгия
2. Панама
3. Тунис
4. Англия

Програма:
18 юни: 18:00 часа, Белгия - Панама
18 юни: 21:00 часа, Тунис - Англия
23 юни: 15:00 часа, Белгия - Тунис
24 юни: 15:00 часа, Англия - Панама
28 юни: 21:00 часа, Англия - Белгия
28 юни: 21:00 часа, Панама - Тунис

Група Н
1. Полша
2. Сенегал
3. Колумбия
4. Япония

Програма:
19 юни: 15:00 часа, Полша - Сенегал
19 юни: 18:00 часа, Колумбия - Япония
24 юни: 18:00 часа, Япония - Сенегал
24 юни: 21:00 часа, Полша - Колумбия
28 юни: 17:00 часа, Япония - Полша
28 юни: 17:00 часа, Сенегал - Колумбия

ОСМИНАФИНАЛИ

30.06.2018

Мач №1: 17:00: Победител Група C - Втори група D

Мач №2: 21:00: Победител група A - Втори група B

01.07.2018

Мач №3: 17:00 Победител група B - Втори Група A 

Мач №4: 21:00 Победител Група D - Втори група C

02.07.2018

Мач №5: 17:00: Победител Група Е - Втори Група F

Мач №6: 21:00 Победител Група G - Втори Група H

03.07.2018

Мач №7: 17:00 Победител Група F - Втори Група E

Мач №8: 21:00 Победител Група H - Втори Група G

ЧЕТВЪРТФИНАЛИ

06.07.2018

1. 17:00 Победител от мач №1 - Победител от мач №2

2. 21:00 Победител мач №5 - Победител мач №6

07.07.2018

3. 17:00 Победител мач №7 - Победител мач №8 

4. 21:00 Победител от мач №3 - Победител от мач №4

ПОЛУФИНАЛИ

10.07.2018

Полуфинал №1: 21:00 Победител от четвъртфинал №1 - Победител от четвъртфинал №2

11.07.2018

Полуфинал №2: 21:00 Победител от четвъртфинал №3 - Победител от четвъртфинал №4

14.07.2018

17:00 часа - Мач за бронзовите медали

15.07.2018

18:00 часа - Финал на Световно първенство по футбол

ђеклама:
» Абонирай се безплатно за НОВИНИТЕ всеки ден
Разпечатай | Изпрати | Коментирай | Абонирай се за дума
» Напиши статия и ти
Реклама:
Реклама:
Няма мнения по темата

Публикувайте отговор »

Абонирай се за
НОВИНИТЕ БЕЗПЛАТНО