Националите на Бразилия отбелязаха победа на Световната лига

Източник: pixabay.com

Националите на Бразилия започнаха със страхотна победа финалната шестица на Световната лига, двубоите от която се провеждат в местния град Куритиба. "Селесао" надигра Канада с 3:1 (25:21, 17:25, 25:19, 25:19) в първата среща от група J, пише Sporta.bg

Състезателите на Ренан Дал доминираха през по-голямата част от двубоя, като единствено през втората част оставиха "кленовите листа" да владеят положението, пише bgvolleyball.com. Най-резултатен за Бразилия бе Уолъс де Соуса с 18 точки (2 блокади, 1 ас), Рикардо Лукарели се отчете с 12 точки (1 блокада, 1 ас). За Канада Греъм Виграс завърши с 15 точки (3 блокади, 1 ас), Джон Гордън Перин се разписа с 14 точки (1 блокада, 1 ас).  Утре домакините почиват, а в четвъртък (6 юли) излизат срещу Русия.