Ивет Лалова стана европейски шампион на 100 м спринт

Ивет Лалова стана европейски шампион на 100 м спринт. Снимка: БГНЕС

Най-добрата българска спринтьорка Ивет Лалова спечели титлата от Европейското първенство по лека атлетика в Хелзинки.

Ивет Лалова бе най-бърза на финала на 100 метра с време 11.28 секунди.

Това е най-големият успех в кариерата на 28-годишната Ивет и първи медал за нея от голям шампионат на открито, както и първа титла в историята за България от късия спринт на Европейско първенство.

Финалът на 100 метра бе оспорван, като в по-голямата част от бягането водеше украинката Олеся Пох, но Лалова направи изключително силни последни 30 метра, в които успя да излезе начелo, предаде агенция "БГНЕС".

Българската спринтьорка финишира с време 11.28 секунди, докато Пох остана втора с 11.32, а бронзът отиде при литовката Лина Гринчикайте.

Ивет направи изключително силно представяне в Хелзинки, като в сериите вчера записа най-добро време за сезона в Европа с 11.06 секунди, а след това спечели и полуфиналната си серия с 11.23.

#Ивет Лалова #спринт #100 метра #Хелзинки #лека атлетика #Европейско първенство по лека атлетика