Цвети Пиронкова стартира Уимбълдън с трудна победа

В следващия кръг обаче Цвети ще срещне световната номер 1 Мария Шарапова. Снимка: Reuters

Първата ракета на България Цветана Пиронкова стартира участието си на Уимбълдън с трудна победа над 206-ата в световната ранглиста Весна Долонц.

Тенисистка номер едно на България би сръбската си съперничка с 2:1 сета – 5:7, 6:0, 7:5, за 1 час и 53 минути, предаде bTV.

В следващия кръг обаче Цвети ще срещне световната номер 1 Мария Шарапова.

Първият сет започна ужасяващо за пловдивчанката. Съперничката й спечели своето подаване, след което успя да пробие Цвети още при първия й сервис.

Веднга след това обаче Пиронкова върна пробива и играта тръгна равностойно. Все пак обаче българката загуби с 5:7.

Вторият сет, който продължи едва 25 минути, обаче беше изцяло от контрола на първата българска ракета.

Цвети не даде нито гейм на Долонц, която просто не знаеше как да се противопостави на традиционно силната на трева българка.

Трератият сет обаче върна мача към равностойното представяне. Гейм за гейм се стигна до 6:5 за Пиронкова, но следващият гейм бе при  сервис на Долонц. Цвети събра сили и успя да пробие съперничката си, с което затвори мача – 5:7, 6:0, 7:5.

Мария Шарапова победи убедително играещата за Австралия нейна сънародничка Анастасия Родионова. Хубавата Маша се наложи с 6:2, 6:3 и чака Цветана Пиронкова във втория кръг.