Александър Лазов мачка в Анталия

Източник: BGLion.com

Националът на България за купа "Дейвис" Александър Лазов се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара, предаде Sporta.bg.

Лазов спечели категорично срещу представителя на домакините Мухамет Хайлаз с 6:2, 6:4 за 87 минути. Левичарят от Пазарджик взе пет поредни гейма по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част навакса ранен пробив пасив и изоставане от 0:2, за да триумфира.

Българинът записа шеста поредна победа в турнирите "Фючърс", след като през миналата седмица триумфира в друга надпреварата на ITF в Анталия.

Той заработи 1 точка за световната ранглиста и 258 долара, а за място на четвъртфиналите той ще играе срещу победителя от мача между поставения под номер 8 Хуберт Хуркач от Полша и друг българин Александър Донски, който преодоля квалификациите.