Украйна поведе в група „Д" на Евро 2012 с историческа победа над Швеция

Шевченко празнува след отбелязването на гол срещу Швеция. Снимка: Дейли телеграф

Украйна победи Швеция с 2:1 в мач в група „Д" в първия кръг от Евро 2012, като така излезе начело в групата след ремито на Англия и Франция по-рано в понеделник.

35-годишният ветеран Андрий Шевченко вкара два гола и бе с основна заслуга за победата на Украйна пред 63 хиляди зрители на "Олимпийския стадион" в Киев.

Украйна дебютира на европейски футболни финали, с което победата й над Швеция се превърна в историческа.

Швеция поведе в 52-та минута, когато Ларсон центрира в наказателното поле на Украйна, където Калстрьом подаде към Златан Ибрахимович и той отблизо прати топката в мрежата на Пятов.

Украйна бързо успя да изравни резултата, след като в 55-та минута Ярмоленко центрира в наказателното поле на Швеция, където Шевченко изпревари Мелберг и с глава прати топката във вратата на Исаксон.

Украйна обърна развоя на мача в 62-та минута, когато Коноплянка центрира от корнер в наказателното поле на Швеция, а Шевченко бе изпуснат от Ибрахимович, засече топката на първа греда и я прати във вратата на Исаксон за 2:1.