Барса с нова загуба в Евролигата! Каталунците отстъпиха на Галатасарай в Истанбул

Източник: sporta.bg

Отборът на Барселона допусна трета поредна загуба в деветия кръг на Евролигата по баскетбол, след като отстъпи като гост на турския Галатасарай с 64:78, предаде sporta.bg.

Българският национал Александър Везенков бе титуляр за каталунците, но завърши със скромните показатели от 4 точки, 2 борби и 1 асистенция за малко над 13 минути на терена. През първото полувреме двубоят в зала "Абди Ипекчъ" бе доста равностоен, като домакините имаха аванс от само 4 точки на почивката при 39:35.

След паузата обаче играчите на Ергин Атаман заиграха много силно и успяха да се откъснат с 13 точки преди решителните 10 минути. Най-резултатни за Галатасарай с по 18 точки бяха Блейк Шилб и Синан Гюлер. Владимир Мицов прибави още 15 за успеха на турския тим. За Барселона Тайрийс Райс вкара 22 точки.

В класирането Галатасарай е на 14-о място с 3 победи от 9 мача, докато Барселона е на 12-а позиция. За фазата на директните елиминации се класират първите 8 отбора.