Раковски оглави класирането в първенството при жените

Източник: 7 Дни Волейбол

Волейболистките на Раковски (Димитровград) оглавиха временното класиране в женското първенство на България. Това стана след като представителките на Димитровград, които са водени от Иван Радичев и Ваня Соколова постигнаха две победи досега, като първо надиграха като гости Казанлък с 3:2 гейма, а в последствие спечелиха и домакинството си над ЦСКА чисто с 3:0 гейма и вдигнаха на крака над 800 свои привърженици, дошли да ги подкрепят в местната зала "Младост", предаде БГНЕС.

Така с актив от пет точки димитровградчанки излязоха на първо място, преди шампионките от "Марица", които започнаха с чиста победа над "Левски". Те обаче имат мач по-малко, поради участието им в Шампионската лига, като двубоят им със "Славия" бе отложен и ще бъде пренасочен за друга дата. Днес е последният мач от втория кръг, в който "Казанлък" домакинства на "ЙЕБ Шумен 05" (Шумен), като срещата е в зала "Багира" от 18:00 часа.