Монтана срази Ботев (Пд) с 3:1

Източник: Livesport.bg

Отборът на Монтана записа едва втората си победа от началото на сезона в Първа лига. В мач от междинния 13-и кръг, игран на Градския стадион в Ловеч, тимът на Атанас Джамбазки се наложиха с 3:1 над Ботев Пловдив, предаде БГНЕС.

С два гола за успеха на домакините се отличи Стивън Петков, който се разписа в 31-ата и 70-ата минути. По този начин младият нападател записа името си сред голмайсторите във втори пореден мач в първенството, след като преди седмица вкара и на бившия си отбор Берое. Иначе третото попадение в днешната среща бе дело на Сергей Георгиев, който вкара в 58-ата минута. Почетният гол за гостите от Пловдив дойде в добавеното време на двубоя, а в негов автор се превърна бразилецът Жоао Пауло.

С днешния успех Монтана най-после се отлепи от дъното – тимът е вече 13-и с актив от 8 точки, колкото има и последният Нефтохимик, но бургазлии са с мач по-малко. Ботев остава шести с 18 пункта.