Марк Уебър спечели Гран При на Монако

Победата бе втора за Уебър в Монако. Снимка: grandprix.com

Стартиралият от пол-позишън Марк Уебър с „Ред Бул" спечели Гран При на Монако, за да продължи традицията в шесто състезание от началото на сезона да има различен победител.

Това е безпрецендентен куриоз във Формула 1, но пък „Ред Бул" станаха първият отбор през кампанията с две победи, посочва БГНЕС.

Победата бе втора за Уебър в Монако. Втори остана Нико Розберг с „Мерцедес", докато Фернандо Алонсо с „Ферари" зае последното място на подиума.

Четвърти се нареди действащият световен шампион и съотборник на Уебър, Себастиан Фетел. Само 1.3 секунди разделиха първите четирима пилоти.

Пети завърши Люис Хамилтън с „Макларън", на 6.1 секунди от победителя, докато Фелипе Маса с втория болид на „Ферари" остана шести.

Уикендът бе добър за „Форс Индия" след седмото място на Пол ди Реста и осмото на Нико Хюлкенберг.

Кими Райконен с „Лотус" остана девети, а последните точки взе Бруно Сена от тима на „Уилямс".

Първи във временното класиране излезе Фернандо Алонсо със 76 точки, втори и трети са Фетел и Уебър с по 73. Хамилтън има 63.