Байерн поведе в класирането на Бундеслигата

Източник: topsport.bg

Отборът на Байерн Мюнхен поведе еднолично в класирането на Бундеслигата, след като победи Херта с 3:0 у дома в мач от 4-ия кръг на първенството, предаде БГНЕС.

На „Алианц Арена“ в столицата на Бавария един срещу друг се изправиха единствените два тима с пълен актив от началото на сезона. Възпитаниците на Карло Анчелоти обаче не оставиха съмнение в превъзходството си и стигнаха до убедителен успех.

Франк Рибери изведе домакините напред в 16-та минута, а в рамките на 4 минути през втората част Тиаго Алкантара и Ариен Робен решиха изхода от двубоя с нови две попадения. По този начин Байерн остана сам на върха с 12 точки, а на втора позиция вече е тимът на Кьолн, който взе гостуването си на Шалке с 3:1 и вече има актив от 10 точки.