Челси ще играе с Манчестър Сити в 4-ти кръг на Купата на лигата

Старите съперници Жозе Моуриньо и Пеп Гуардиола ще се изправят един срещу друг отново в края на следващия месец, след като жребият отреди техните тимова Манчестър Юнайтед и Манчестър Сити да се срещнат в 4-ия кръг на Купата на лигата, предаде БГНЕС.

„Червените дяволи“ се върнаха на победния път след поредицата от 3 загуби, записвайки успех с 3:1 над Нортхамптън като гости. Моуриньо даде шанс на някои футболисти, които имат по-малко минути от началото на сезона, като един от тях – Майкъл Карик, откри резултата в 18-та минута.

Гостите се отпуснаха в края на първата част и бяха наказани, като малко преди почивката Александър Ревел изравни от дузпа. През втората част с голове на Андер Ерера и Маркъс Рашфорд Юнайтед стигна до успеха. По същото време Манчестър Сити взе гостуването си на Суонзи с 2:1. Гаел Клиши и Алекс Гарсия вкараха за „гражданите“, а Гилфи Сигурдсон се разписа за Суонзи. Юнайтед и Сити ще играят на „Олд Трафорд“ на 25 или 26 октомври.

За 4-ия кръг на турнира се класираха още Арсенал, Тотнъм, Саутхемптън, Уест Хем, Хъл и Съндърланд.