Ливърпул нанесе жесток удър над Челси

Отборът на Ливърпул продължи с впечатляващото си представяне от началото на сезона във Висшата лига, след като победи Челси като гост с 2:1 в първи мач от 5-ия кръг на шампионата, съобщава БГНЕС.

Възпитаниците на Юрген Клоп започнаха кампанията с успех над Арсенал на "Емирейтс", а след това взеха точка и от визитата си на Тотнъм. Те започнаха много силно двубоя срещу "сините" и поведоха в резултата в 17-та минута чрез Деян Ловрен. В 36-та минута мърсисайдци удвоиха преднината си с попадение на Джордан Хендерсън. След почивката домакините натиснаха в търсене на обрат, но успяха да стигнат само до един гол, дело на Диего Коста в 62-та минута. По този начин Ливърпул се изравни в класирането с Челси, като двата тима имат по 10 точки от 5 двубоя.