Манчестър Юнайтед започва със загуба в Лига Европа

Манчестър Юнайтед започна със загуба участието си в груповата фаза на турнира Лига Европа. В мач от група A „червените дяволи” отстъпиха с 0:1 при гостуването си на холандския Фейенорд, предаде БГНЕС.

Въпреки че мениджърът на Юнайтед Жозе Моуриньо направи цели осем промени в сравнение с градското дерби с Манчестър Сити, неговият тим отново разочарова с изявите си на терена и логично загуби.

Единственото попадение на стадион "Де Кайп" в Ротердам падна в 79-ата минута, а негов автор бе Тони Вилхема. При атаката за гола обаче страничният рефер подмина явна засада на Николай Йоргенсен, който асистира на Вилхема. В другия мач от тази група украинския Заря (Луганск) направи 1:1 като домакин с Фенербахче.

Българският сблъсък в турнира между казахстанския Астана, водена от Станимир Стоилов и Апоел Никозия с Живко Миланов завърши с победа на кипърците с 2:1 след обрат. Гостите от Казахстан откриха резултата в 45-ата минута чрез Максимович, но с две късни попадения, дело на Винисиус (74’) и Камарго (87’), домакините стигнаха до трите точки.

В мач от група C Иван Иванов и неговият Панатинайкос загубиха като домакин от холандския гранд Аякс с 1:2. Маркус Берг даде преднина на атиняни в 6-ата минута, но с голове на Траоре в 34-ата и Райдевалд в 67-ата гостите стигнаха до победата. Двата тима изиграха вълнуващ двубой, изпъстрен с три червени картона. „Зелените” завършиха срещата с 9 души, след като главният арбитър изгони от игра Иван Иванов и Мубарак, докато за гостите Хаким Заих също пое преждевременно към съблекалните.