ЦСКА помете Нефтохимик

Отборът на ЦСКА-София записа разгромна победа като домакин с 5:1 над Нефтохимик Бургас в мач от 3-ия кръг на Първа професионална лига. Така „червените” се върнаха на победния път, след като миналата седмица допуснаха изненадващо поражение от новака Верея, съобщи БГНЕС.

Иначе пореден силен мач за тима на Христо Янев изигра Диого Виана. Португалецът бе с ключова роля за днешния успех, разписвайки се на два пъти съответно в 20-ата и 21-ата минута. По едно попадение пък добавиха Преслав Йорданов (2’), Арсенио Нунеш (5’) и Божидар Чорбаджийски в 81-ата минута.

Единственото попадение за гостите от Бургас пък падна в 53-ата минута, при която Александър бранителят на ЦСКА-София Дюлгеров си вкара нелеп автогол.

С днешната победа „червените” се изкачиха до третата позиция в класирането с актив от 6 точки. След втората си поредна загуба пък Нефтохимик остава на предпоследната позиция с 1 точка.