Късен гол на Реал в продълженията изненада Севиля

Източник: sport.bigmir.net

Отборът на Реал Мадрид победи Севиля с 3:2 след продължения и за трети път в клубната си история триумфира със Суперкупата на УЕФА, съобщи БГНЕС.

Редовното време на мача, който се игра в Норвегия на стадион "Леркендал" в Тронхайм, завърши наравно 2:2.

20-годишният атакуващ халф на "белия балет" Марко Асенсио даде преднина на своя тим с прекрасен изстрел с левия крак извън границата на наказателното поле в 21-ата минута. Андалусците отговориха 20 минути по-късно с изравнително попадение на привлечения през лятото за 15 млн. евро италиански полузащитник Франко Васкес.

Сред зрителите в Тронхайм бе и новият селекционер на Испания Хулен Лопетеги. За Реал в този мач не играха няколко от основните футболисти като Гарет Бейл, Кристиано Роналдо, Тони Кроос, Пепе и Кейлор Навас. В 70-ата минута при малко спорна ситуация бе отсъдена дузпа за Севиля, която бе реализирана от крилото Евгений Коноплянка. Капитанът на Реал Серхио Рамос обаче бе оставен непокрит в заключителните секунди на редовното време и с глава не даде никакъв шанс на вратаря на противниковия тим Серхио Рико, довеждайки нещата до продължения.

В самото началото на първите допълнителни 15 минути Севиля остана с човек по-малко - централният бранител Тимоти Колоджешак получи втори жълт картон за нарушение срещу Лукас Васкес. Нов гол на Серхио Рамос в 99-ата минута бе отменен заради нарушение на защитника преди удара му с глава. Реал опита всичко възможно да стигне до победен гол с човек повече, но Рико се отличи с чудесни спасявания. Дани Карвахал обаче сложи край на спора с попадение 70 секунди преди края на второто продължение. Предните си два успеха в Суперкупата на УЕФА Реал записа през 2002 и 2014 г. , докато сега Севиля загуби трети пореден сблъсък за трофея. Миналата година призът стана притежание на Барселона след успех над Севиля с 5:4.