Ивет Лалова се класира за финала на 200 метра на европейското

Снимка: БГНЕС

Ивет Лалова се класира за финала в спринта на 200 метра на еропейското първенство по лека атлетика, което се провежда в холандската столица Амстердам.

Най-добрата българска спринтьорка спечели третата полуфинална серия с лично постижение за сезона от 22.57 секунди при попътен вятър от 1.3 метра в секунда.

Другата българка в дисциплината Инна Ефтимова завърши седма в трета серия с 23.54 секунди и отпадна, завършвайки на 18-ото място в крайното класиране.

Лалова влезе във финала с най-добро време заедно с британката Дина Ашър-Смит, която беше най-бърза във втора серия също с 22.57 секунди. С трети резултат на финала се класира победителката в първата серия Джина Люкенкемпер (Германия) с 22.90 секунди.

#Ивет Лалова #Европейско първенство #лека атлетика #финали #класиране #дисциплина #постижение