Гришо с победа на "Уимбълдън"

Снимка: БГНЕС

Най-добрият български тенисист Григор Димитров записа победа над един от поставените на "Уимбълдън" - 16-ия в схемата Жил Симон в мач от втория кръг на най-авторитетния турнир в света.

Хасковлията спечели първия сет с 6:3, а после надви със 7:6 (1) след тайбрек във втория. Симон си върна увереността с третия сет - 4:6, но в четвъртия Гришо го пречупи с 6:4, пише "Всеки ден". Във вчерашния ден дъждът позволи на Димитров и Симон да изиграят само един гейм помежду си.

Срещу французина, който е 20-и в света, българинът имаше досега едва една победа от шест мача. Тя беше постигната този сезон в Бризбейн, а през годината двамата си размениха по един успех.

Димитров трябваше да се бори и с психологическите травми, нанесени от серията от шест поредни загуби, започнала с финала при изпуснатата титла в Истанбул. Тази неуспешна серия вече приключи, след като в първия кръг на "Уимбълдън" българинът победи с 6:3, 6:4, 6:2 дебютанта от САЩ Бьорн Фратанджело.

Следващият съперник на Григор ще бъде Стийв Джонсън (САЩ), който по-рано през деня надви с 3:0 сета Жереми Шарди (Франция). До момента българинът и американецът имат по една разменена победа - българинът спечели във II кръг на "Уимбълдън" миналата година, а няколко седмици по-късно Джонсън „върна жеста" на твърдите кортове във Вашингтон.