Малдонадо спечели Гран При на Испания

Пастор Малдонадо с „Уилямс" спечели първата си победа във Формула 1 и прекрати 8-годишната безуспена серия на тима си. Снимка: bbc.co.uk

Малдонадо надви местния герой Фернандо Алонсо с „Ферари" за първото място в Гран При на Испания, предаде БГНЕС.

Малдонадо и Алонсо бяха абсолютно един до друг в последните обиколки, но суперспокойният пилот на Уилямс успя да излезе напред и да си осигури победата.

За Алонсо остана да отблъсне Кими Райконен с „Лотус" за второто място. Испанецът поведе на старта, изпреварвайки стартиралия от пол-позишън Малдонадо на първия завой, но при вторите спирания в бокса пилотът на „Уилямс" си върна лидерството.

Четвърти остана Ромейн Грожан с другия болид на „Лотус", докато Камуй Кобаяши зае петото място. Световният шампион Себастиан Фетел от „Ред Бул" успя да се добере до шестото място, а Нико Розберг устоя на стартиралия последен Люис Хамилтън, за да се поздрави със седмата позиция.

Съотборникът на Хамилтън в „Мерцедес", Дженсън Бътън, остана едва девети, следван от Нико Хюлкенберг с „Форс Индия".

Във временното класиране Фетел и Алонсо се изравниха на върха с по 61 точки, докато Хамилтън е трети с 53. Кими Райконен има 49.