Григор Димитров с трудна победа в Истанбул

БГНЕС

Григор Димитров започна с изключително трудна победа участието си в турнира TEB BNP Paribas Istanbul Open, след като надигра румънеца Адриан Унгур с 2-1.

Двубоят не започна и продължи много лошо за българина, който за радост успя да го спечели, въпреки че беше на кантар.

Гришо допусна пробив още във втория си сервис гейм. Все пак, въпреки леко разконцентрираната си игра успя да спечели първия сет със 7-5.

Вторият сет започна значително по-добре за Гришо, който проби още в първия гейм, но последва рибрейк на Унгур и резултатът стана 1-1.

Последва мач с изравнени сили, тъй като Григор далеч не показваше най-добрия си тенис и това оказа значение, след като Унгур взе втория сет с 6-4 след кошмарен последен сервис гейм на българина.

Третият сет вървеше равно, но все пак нашето момче успя да го спечели отново със 7-5. На четвъртфиналите Гришо ще се изправи срещу Иржи Весели или Роберто Карбайес Баена.