
Окръжната прокуратура в Пловдив разследва пътния инцидент на автомагистрала „Тракия“, при който загина полицейски служител рано тази сутрин.
Полицейският служиител беше прегазен и убит на място от турски ТИР по време на оглед на катастрофа. Инцидентът стана около 04.00 часа, на 114-я км на автомагистрала „Тракия“ край пловдивското село Цалапица в посока Бургас.
От прокуратурата съобщиха, че разследването е възложено на следовател при Окръжния следствен отдел към ОП – Пловдив. Изясняват се обстоятелствата по инцидента. Разпитват се свидетели, назначени са съдебно-медицинска и авто-техническа експертизи, като последната следва да даде заключение за причината за настъпване на произшествието.
Водачът на камиона – 58-годишният турски гражданин Мустафа Остюрк, е задържан за срок до 24 часа по Закона за МВР. Извършена му е проба за алкохол, която е отрицателна.
Още по темата:
- » Младеж колабира в дискотеката с голите обиски след употреба на райски газ
- » Трагедия в Пловдив! 13-годишен сложи край на живота си
- » Окръжната прокуратура започва проверка на действията на полицията в дискотеката в Пловдив