Рафаел Надал се класира за 10-ти финал в Монте Карло

Световният номер 5 Рафаел Надал се класира за 10-ия си финал на турнира от сериите Мастърс в Монте Карло, след като победи втория поставен в схемата Анди Мъри с 2-6, 6-4, 6-2.

Британецът, който спечели последната среща между двамата на клей, започна по-добре двубоя и се възползва от многото грешки на съперника си, за да вземе първия сет с 6-2.

Втората част бе равностойна, като в крайна сметка Надал реализира два пробива и изравни резултата. В решаващия сет испанецът стоеше по-добре на корта и отново взе подаването на съперника си два пъти, за да затвори мача на 5-ия си мачбол след 2 часа и 45 минути игра.

На финала Надал ще се изправи срещу Жо-Вилфред Цонга или Гаел Монфис, чиито мач започва след малко.