Ливърпул разгроми Манчестър Сити

Отборът на Ливърпул разгроми Манчестър Сити на "Етихад" с 4:1 в дербито от 13-я кръг на английската Висша лига.

Автогол на Мангала даде аванс на "червените", след което се развихри шоуто с марка "Коутиньо - Фирмино", които бяха в основата на следващите две гола за мърсисайдци. Агуеро даде надежда на "гражданите" с попадение преди почивката, но след подновяването на играта, момчетата на Мануеле Пелегрини така и не успяха да пробият защитата на Ливърпул. В заключителните минути на срещата Шкъртел оформи крайното 4:1.

След днешната победа на Ливърпул, която е първа за тима като гост на "Етихад" от 2008 година, те събраха актив от 20 точки и се изкачиха с две позиции до 9-тата. "Небесносините" пък сдадоха първото място, като там сега се настани тимът на Лестър. Играчите на Пелегрини остават 3-ти с 26 пункта.

Преди да започне срещата двата тима се наредиха в средата на терена и заедно с феновете аплодираха бурно, докато "Марсилезата" озвучи "Етихад".