Барселона прегази Реал Мадрид

Отборът на Барселона разгроми Реал Мадрид с категоричното 4:0 и то като гост на "Сантяго Бернабеу".

Това бе втора поредна загуба в Примера дивисион за "белия балет", което доведе до шест точки аванс за каталунците на върха.

Те вече са с актив от 30 точки на лидерската позиция, а вечният им опонент остава с 24.

Първата по-сериозна възможност бе за "каталунците" в 6-та минута. Суарес получи топката отляво, след което комбинира с Неймар, но бразилецът не успя да уцели вратата от изгодна позиция.

Четири минути по-късно Барселона все пак излезе напред в резултата. След прекрасно подаване на Сержи Роберто, Луис Суарес остана очи в очи с Кейлор Навас и успя да го преодолее и да открие резултата.

В 24-та минута Барселона получи правото да изпълнява пряк свободен удар в опасна близост до вратата. Неймар стреля в десния ъгъл, но Навас успя да спаси. Минута по-късно Сержи Роберто се озова на добра позиция в наказателното поле, но не успя да намери целта.

Всичко най-интересно от супер дербито между Реал Мадрид и Барселона прочетете в Sporta.bg