Без сухопътна операция победата срещу "Ислямска държава" е невъзможна, но България нито може, нито трябва да се включва в такава операция. Това каза дипломатът и бивш министър на отбраната Бойко Ноев в ефира на БНТ.
"Мисля, че няма да се повтори грешката от Ирак, когато България отиде неподготвена след едно политическо решение и която неподготвеност доведе до жертвите, които дадохме", припомни той.
По думите му политическото решение е било правилно, но България е отишла неподготвена и според него, това е проблемът.
"България и днес не е подготвена да участва в такива операции", категоричен беше Ноев.
По думите му България не е готова да противодейства на такива явления.
"България в момента няма антитерористични сили. Отрядът за борба с тероризма е от няколко десетки души, той не е способен на нищо, той няма пари за патрони, защото политиката която провеждат управляващите и не само сегашните, а и предишните, е пълно пренебрегване на опасностите, които все повече ни заливат", заяви Ноев.
Още по темата:
- » Австралийският премиер: „Ислямска държава“ стои зад клането в Сидни
- » Кървавата нощ в Сидни: Атентаторите имали връзки с Ислямска държава
- » Бойко Ноев: Протестите ще продължат!

София:
Добрич:
Смолян: