Интер поведе в Серия А след победа над Рома

Отборът на Интер спечели дербито на Серия А, след като се наложи с минималното 1:0 над Рома на своя "Сан Сиро". Единственият гол бе дело на Гари Медел в 31-вата минута, а това бе 6-та победа от началото на сезона, която играчите на Роберто Манчини постигат с минимален резултат.

Успехът доведе до промени и в таблицата в Италия. "Нерадзурите" изместиха днешния си опонент и заеха първото място с 24 точки, а "вълците" остават втори с 23.

Срещата започна доста "отворено", като атаките към двете врати се редуваха. В 8-та минута Фреди Гуарин видя, че Войчех Счезни е излязъл по-напред от необходимото и опита да го прехвърли, но стражът внимаваше и улови кълбото, което бе насочено точно във вратата му.