178647 статии       |       372 интервюта       |       1513 снимки       |       38131 абоната       |      
USD 1.7695| EUR 1.95583| GBP 2.2045|
In English На русском
Вход

КЛЮЧОВИ ДУМИ ДНЕС:   БрекзитМЕСТНИ ИЗБОРИ 2019ИЗБОРИ 2019

Размер на шрифта:   

Ето избраните в Столичния съвет

29 октомври 2015, четвъртък / 09:24; Коментари: 0
Send to Kindle
Ето избраните в Столичния съвет

В София предстои балотаж в 18 района. Те ще ще нанесат последен щрих в управата на столичния град през новия мандат,която вече е конструирана: 30 съветници ще има ГЕРБ, 11 Реформаторският блок, 7 БСП, по 3 ВМРО и коалиция "Сердика" (АБВ и Български социалдемократи), по 2 "Атака", "Глас народен" и "Движение 21", 1 "Зелените".

В списъка, обявен вече от общинската избирателна комисия, личат имената на голям брой бивши съветници, но също и на известни фигури от политическия живот, които не са се занимавали досега конкретно сн развитието на столицата, сред тях са бившият министър на икономиката Трайчо Трайков в първия кабинет на ГЕРБ, който вече е реформатор, бившият министър на финансите и впоследствие банкер Стоян Александров, сега активист на "Движение 21", музикантът Светослав Витков, лидер на "Глас народен".

Вече е известен фактът, че никоя от деветте групи няма да има мнозинство. Очаква се активно взаимодействие и преговори, в които няма как да не са най-активни "старите кучета" в СОС, натрупали опит в дебатите между 5 и 7 години назад: Калоян Паргов  от БСП, Георги Кадиев от "Сердика", Николай Пехливанов от "Атака",  Прошко Прошков от ДГБ.

Ето пълния списък на избраните в Столичния общински съвет с биографични уточнения от "Дневник": 

ГЕРБ, 26 стари и четирима нови съветници: Елен Герджиков (председател на общинския съвет в мандата 2011-2015); Силвия Христова (общински съветник 2011-2015, с преференция от номер 15 в листата, който съвпада с партийния номер в бюлетината); Орлин Алексиев (общински съветник 2011-2015, председател на комисията по бюджет и финанси 2011-2015); Малина Едрева (председател на групата на общинските съветници от ГЕРБ 2011-2015, председател на комисията по култура и образование 2011-2015); Татяна Георгиева (общински съветник и председател на комисията по сигурността 2011-2015); Йордан Господинов (общински съветник 2011-2015); Николай Стойнев (общински съветник, зам.-председател на Столичния общински съвет и председател на комисията по стопанска политика, 2011-2015); Екатерина Йорданова (общински съветник 2011-2015); Ирина Йорданова-Колева (общински съветник 2011-2015); Лорита Радева (общински съветник и председател на комисията по околна среда 2007-2015); Анна Стойкова (общински съветник 2011-2015); Валя Чилова (председател на ГЕРБ-предприемачи, общински съветник 2011-2015, Столична агенция за приватизация и инвестиции); Зафир Зарков (общински съветник и инициатор на стратегията за велотранспорт 2011-2015); Михаил Владов (общински съветник 2011-2015); Андрей Иванов (бивш председател на Столичния общински съвет); Ботьо Ботев (общински съветник 2011-2015); Искра Ангелова (общински съветник 2007-2015); Мита Георгиева (общински съветник 2011-2015); Нина Чанева (общински съветник 2011-2015); Йоанна Драгнева (първи мандат, певица); Венетка Серафимова (общински съветник 2011-2015); Ивелина Джартова (общински съветник 2011-2015); Орлин Иванов (общински съветник, председател на постоянната комисия по устройство на територията, архитектура и жилищна политика 2011-2015); Иван Илиев (общински съветник 2011-2015); Живка Новкова; Ваня Тагарева; Борислав Борисов (общински съветник 2011-2015); Веселин Милев; Михаела Иванова; Анатоли Илиев (общински съветник 2011-2015).

Реформаторски блок: Трайчо Трайков (бивш министър на икономиката на ГЕРБ, Граждански съвет на Реформаторски блок); Марта Георгиева (ДСБ, общински съветник 2014-2015); Прошко Прошков ("Движение България на гражданите", общински съветник 2011-2015); Иво Божков (ДСБ); Николай Толчев (ДСБ, избран, заради съвпадение на преференциалния с партийния номер); Иветка Петрова ("Движение България на гражданите"); Радослав Абрашев (СДС, общински съветник 2011-2015); Стефан Марков ("Движение България на гражданите"); Борислав Бориславов (СДС, общински съветник 2011-2015); Антон Койчев (СДС, общински съветник 2014-2015); Теодор Петков (СДС).

БСП: Калоян Паргов (общински съветник 2007-2015); Марин Стоянов (избран, заради съвпадение на преференциалния с партийния номер); Владимир Данев (общински съветник 2011-2015); Милка Христова (общински съветник 2011-2015); Борис Цветков (общински съветник 2007-2013, депутат 2013-2014); Николай Николов; Ирена Анастасова.

ВМРО: Карлос Контрера (секретар на ВМРО); Ангел Джамбазки (общински съветник 2011-2014, евродепутат); Виолета Тодорова (избрана, заради съвпадение на преференциалния с партийния номер).

"Сердика": Георги Кадиев (общински съветник 2007-2013, настоящ депутат); Войслав Тодоров (избран, заради съвпадение на преференциалния с партийния номер); Тодор Цанев.

"Атака": Николай Пехливанов (депутат 2009-2013г.); Станчо Станков (избран, заради съвпадение на преференциалния с партийния номер).

"Глас народен": Светослав Витков; Венцислав Мицов

"Движение 21": Стоян Александров (бивш министър на финансите в кабинета на Любен Беров); Симеон Славчев (зам.-председател на Движение 21 и лидер на столичната структура)

"Зелените": Иван Велков

 

ђеклама:
» Абонирай се безплатно за НОВИНИТЕ всеки ден
Разпечатай | Изпрати | Абонирай се за дума
» Напиши статия и ти
Още по темата:
Тагове:
Реклама:
Реклама:

Абонирай се за
НОВИНИТЕ БЕЗПЛАТНО