Обратно към пълната версия на статията »

Григор Димитров започна с трудна победа на Мастърс-а в Синсинати

Григор Димитров започна успешно участието си на Мастърс турнира в Синсинати, след като в мач от първия кръг победи чеха Лукаш Росол в три сета - 6:2, 3:6, 6:3, съобщава "24 часа".

Първият сет бе доста скоростен като само за 27 минути Григор вече бе с една крачка по-близо до победата. Двубоят започна отлично за българина, който с два затвърдени пробива дръпна с 4:0, след което без проблеми взе частта с 6:2.

Вторият сет обаче бе доста по-слаб за Димитров, който бе пробит за 2:4, а това реши и изхода на сета.

Така се стигна до решителна трета част, в която резултатът вървеше гейм за гейм до 3:2, когато с помощта на чеха, Григор стигна до 40:0 в подаването на съперника си и се възползва още от първия си брейкбол. При 5:3 Димитров сервираше за спечелване на мача и при третия си мачбол успя да си осигури място във втория кръг с 11-ия си ас в двубоя.

В следващия си мач Григор ще очаква победителя от мача между двамата квалификанти Вашек Поспишил и Денис Кудла.