Обратно към пълната версия на статията »

Бой между ултраси и полиция прекрати гръцкото дерби

Дербито беше прекратено осем минути преди края си заради сблъсъци между феновете и полицията. Снимка: ЕПА/БГНЕС

Дербито на Гърция между лидера в класирането „Олимпиакос“ и вечния съперник „Панатинайкос“ бе прекратено осем минути преди края си заради сблъсъци между феновете и полицията.

„Олимпиакос“, на четири точки пред „Панатинайкос“ преди срещата, водеха с 1:0 след гол на Джамел Абдун в 51-вата минута, предава БГНЕС.

Нито един фен на „Олимпиакос“ не присъства на мача на Олимпийския стадион съгласно политиката на лигата да няма привърженици на гостите заради опасения от насилие.

Сблъсъците между ултраси и полицаи обаче започнаха преди мача, когато стотици младежи се опитаха да влязат без билети на стадиона.

Безредиците продължиха и след това, което предизвика забавяне на старта на втората част с 35 минути. Седалки, както и електронното табло, пък бяха запалени.