Обратно към пълната версия на статията »

Дженсън Бътън триумфира в Австралия

Дженсън Бътън спечели откриващото състезание на Формула 1 в Австралия, като остави двукратният световен шампион Себастиан Фетел на второ място. Снимка: planetbenz.com

Пилотът на Макларън Дженсън Бътън спечели откриващото състезание на Формула 1 в Австралия, като остави двукратният световен шампион Себастиан Фетел на второ място.

Бътън успя да поведе в състезанието от самото начало, след грешка на съотрборника му Люис Хамилтън. Хамилтън завърши на трето място, а четвърти финишира Марк Уебър с Ред Бул, предаде БГНЕС.

Бътън, който спечели Кралските гонки през 2009 година, завърши втори след Фетел в класирането миналата година.

Германският пилот на Ред Бул, пък е обещал, тази година да се превърне в третия пилот, печелил три пъти подред шампионската титала във Формула 1.