Обратно към пълната версия на статията »

Ивет Лалова и Инна Ефтимова на полуфинали в Истанбул

Ивет Лалова се доближи до най-доброто постижение в кариерата си на 60 метра - 7,14 секунди. Снимка: БГНЕС

Ивет Лалова се класира за полуфиналите на дисциплината на Световното първенство по лека атлетика в зала, след като спечели своята серия на 60 метра с време 7,19 секунди.

Представителката ни в късия спринт се доближи до най-доброто постижение в кариерата си на 60 метра, което регистрира през този сезон – 7,14 секунди, предаде БГНЕС

Втора в серията остана холандката Дафне Скиперс със 7.28 и също се класира за полуфиналите.

Другата представителка на България Инна Ефтимова завърши втора в своята серия на 60 метра, след като избяга дистанцията за 7,35 секунди и се класира за полуфиналите на спринта в Истанбул.

Серията бе спечелена от Лаверн Джоунс-Фере, която финишира за 7,21 секунди.

Полуфиналите на 60 метра са утре от 14:15 часа, а финалът е от 17:05.

По-късно в събота участието си на първенството ще започнат Виктор Нинов на висок скок и Радослава Мавродиева на гюлле. Ваня Стамболова ще се бори за медалите в дисциплината 400 метра, като финалът е тази вечер от 18:40.