Обратно към пълната версия на статията »

Гришо не успя да даде отпор на Яник Синер и е аут от турнира в Маями

Григор Димитров завърши участието си на тенис турнира от сериите "Мастърс" 1000 в Маями, САЩ. Българинът загуби от италианеца Яник Синер с 3:6, 4:6 в среща от третия кръг, след като не показа най-добрите си страни.

Първият сет не бе по вкуса на Димитров.Той загуби подаването си на нула в петия гейм и позволи на съперника му да поведе с 3:2.

Григор стигна до 3:5, но допусна втори пробив и загуби сета с 3:6.

Вторият сет беше доста по-оспорван. Българинът започна с пробив на нула. Синер обаче върна пробива за 2:2.

Димитров отново проби италианеца за 3:2, но и този път не успя да затвърди успеха си. Още в следващия гейм той допусна изравняване за 3:3.

След това двамата играчи спечелиха своите сервис геймове, но Синер излезе напред в резултата с 5:4, а в края направи и нов пробив, с което спечели сета с 6:4, а с това и мача.