Обратно към пълната версия на статията »

Катар 2022: Аржентина надви 2:0 Полша, Мексико би само 2:1 Саудитска Арабаия

FB/FIFA

Аржентина победи Полша с 2:0 в решителната среща от група С. Алексис Макалистър вкара уникален гол за в първите секунди на второто полувреме и неговият тим поведе. Хулиан Алварес от "Манчестър Сити" се разписа в 68-ата минута.

В другия мач от групата Мексико би само с 2:1 на Саудитска Арабия с попадения на Хенри Мартин в 48-ата мин и Луис Чавес в 52-ата мин. Ал Даусари обаче вкара в 5-ата минута на добавеното време, който елиминира мексиканците.

При това положение Аржентина е първа в групата и отива на Австралия на 1/8-финалите. Поляците, заради по-добра голова разлика от Мексико пък ще играят със световния шампион Франция.

Поляците завършиха с голова разлика от 2:2, а Мексико - с 2:3. Това е първият критерий, който се използва на световното, съобщава "24 часа".