Обратно към пълната версия на статията »

Катар 2022: Хърватия изхвърли Канада от световното

FB/FIFA

Тимът на Хърватия направи обрат и победи с 4:1 Канада във втората си среща от 6-та група на световното първенство по футбол в Катар.

С успеха хърватите поведоха в класирането с 4 точки, колкото има и отбора на Мароко, а канадците са последни без спечелена точка и дори да спечелят последния си мач напускат мондиала.

На “Ал Тумама” Алфонсо Дейвис откри резултата в полза на Канада още във 2-ата минута. Бюканън центрира към Дейвис, който с глава отбеляза първия гол за страната си на световни първенства.

В 36-ата минута Перишич пусна топката между краката на Алистър Джонстън и тя стигна до Андрей Крамарич, който изравни. Минута преди края на полувремето Марко Ливая отново порази вратата на Борян и хърватите поведоха.

Отново Краматрич покачи на 3:1 в 70-ата минута, а в 94-ата Ловро Майер оформи крайния резултат, съобщи БНР.