Пълен списък на депутатите в 47-ото Народно събрание

22 ноември 2021, понеделник / 12:41;
Пълен списък на депутатите в 47-ото Народно събрание

Пълен списък на депутатите в 47-мия парламент публикува "Банкеръ":

Коалиция „Продължаваме Промяната“ – 67 депутатски места

    • Кирил Петков Петков от Шестнадесети изборен район – Пловдив;
    • Асен Васков Василев от Двадесети и девети изборен район – Хасковски;
    • Росен Добрев Костурков от Седемнадесети изборен район – Пловдивски;
    • Виктор Гасан Насър от Двадесет и трети изборен район – София;
    • Мирослава Петрова Петрова от Двадесет и четвърти изборен район – София;
    • Никола Георгиев Минчев от Двадесет и четвърти изборен район – София;
    • Иван Маркос Христанов от Петнадесети изборен район – Плевенски
    • Юлия Борисова Иванова от Четиринадесети изборен район – Пернишки;
    • Борислав Антониев Антонов от Двадесет и трети изборен район – София;
    • Йордан Янков Маджунков от Шестнадесети изборен район – Пловдив;
    • Андрей Атанасов Гюров от Първи изборен район - Благоевградски;
    • Владимир Славев Табутов от Първи изборен район - Благоевградски;
    • Екатерина Кирилова Димитрушева от Първи изборен район - Благоевградски;
    • Константин Живков Бачийски от Втори изборен район – Бургаски;
    • Христо Симеонов Симеонов от Втори изборен район – Бургаски;
    • Димитър Михайлов Ташев от Втори изборен район – Бургаски;
    • Милко Асенов Пенев от Втори изборен район – Бургаски;
    • Даниел Максим Лорер от Трети изборен район - Варненски;
    • Антон Йорданов Тонев от Трети изборен район - Варненски;
    • Калоян Тонев Икономов от Трети изборен район - Варненски;
    • Снежана Великова Апостолова от Трети изборен район - Варненски;
    • Благовест Чанев Белев от Трети изборен район - Варненски;
    • Йордан Ивов Терзийски от Четвърти изборен район - Великотърновски;
    • Милен Илиев Матеев от Четвърти изборен район - Великотърновски;
    • Петър Любенов Миланов от Пети изборен район - Видински;
    • Деница Димитрова Симеонова от Шести изборен район - Врачански;
    • Яна Веселинова Балникова от Седми изборен район - Габровски;
    • Йорданка Яникова Костадинова от Осми изборен район - Добрички;
    • Галина Събева Георгиева от Осми изборен район - Добрички;
    • Георги Николаев Стамов Десети изборен район - Кюстендилски;
    • Искрен Цветославов Арабаджиев от Единадесети изборен район - Ловешки;
    • Инна Владимирова Иванова от Дванадесети изборен район - Монтана;
    • Ивайло Валентинов Шотев от Тринадесети изборен район - Пазарджишки;
    • Петър Николаев Куленски от Тринадесети изборен район - Пазарджишки;
    • Стоил Мирославов Стоилов от Петнадесети изборен район - Плевенски;
    • Христо Йорданов Даскалов от Шестнадесети изборен район - Пловдив;
    • Александър Николаев Ракшиев от Шестнадесети изборен район - Пловдив;
    • Гергана Кузманова Данева от Седемнадесети изборен район - Пловдивски;
    • Стою Теодоров Стоев от Седемнадесети изборен район - Пловдивски;
    • Марин Шишев Шишев от Осемнадесети изборен район - Разградски;
    • Велико Митков Минков от Деветнадесети изборен район - Русенски;
    • Рена Енчева Стефанова от Деветнадесети изборен район - Русенски;
    • Николай Йорданов Събев от Деветнадесети изборен район - Русенски;
    • Стоян Иванов Георгиев от Двадесети изборен район - Силистренски;
    • Татяна Славова Султанова - Сивева от Двадесет и първи изборен район - Сливенски;
    • Георги Йорданов Гвоздейков от Двадесет и първи изборен район - Сливенски;
    • Михал Григоров Камбарев от Двадесет и втори изборен район - Смолянски;
    • Настимир Ананиев Ананиев от Двадесет и трети изборен район – София;
    • Венко Николов Сабрутев от Двадесет и трети изборен район – София;
    • Васил Стефанов Стефанов от Двадесет и трети изборен район – София;
    • Пламен Петров Шалъфов от Двадесет и трети изборен район – София;
    • Лена Здравкова Бориславова от Двадесет и четвърти изборен район - София;
    • Радостина Александрова Ценова от Двадесет и четвърти изборен район - София;
    • Христо Христов Петров от Двадесет и пети изборен район - София;
    • Калина Бориславова Константинова от Двадесет и пети изборен район - София;
    • Венеция Огнянова Нецова-Ангова от Двадесет и пети изборен район - София;
    • Искрен Николаев Митев от Двадесет и пети изборен район - София;
    • Цветелина Калинова Симеонова-Заркин от Двадесет и пети изборен район - София;
    • Юрий Олегов Козлов от Двадесет и шести изборен район - Софийски;
    • Александър Димитров Дунчев от Двадесет и шести изборен район - Софийски;
    • Радослав Стефанов Рибарски от Двадесет и седми изборен район - Старозагорски;
    • Атанас Димитров Михнев от Двадесет и седми изборен район - Старозагорски;
    • Радослав Красенов Василев от Двадесет и седми изборен район - Старозагорски;
    • Александра Стефанова Милчева от Двадесет и осми изборен район - Търговищки;
    • Атанас Петров Атанасов от Двадесет и девети изборен район - Хасковски;
    • Антония Кънчева Димитрова от Тридесети изборен район - Шуменски;
    • Мирослав Николаев Иванов от Тридесет и първи изборен район - Ямболски.

коалиция „ГЕРБ-СДС“ –59 депутатски места

    • Красимир Георгиев Вълчев от Двадесет и седми изборен район – Старозагорски;
    • Десислава Вълчева Атанасова от Деветнадесети изборен район – Русенски;
    • Костадин Георгиев Ангелов от Четвърти изборен район – Великотърновски;
    • Илтер Бейзатов Садъков от Тридесети изборен район – Шуменски;
    • Гюнай Хюсмен Хюсмен от Осемнадесети изборен район – Разградски;
    • Бранимир Николаев Балачев от Трети изборен район – Варненски;
    • Росен Димитров Желязковот Първи изборен район - Благоевградски;
    • Стефан Апостолов Апостолов от Първи изборен район - Благоевградски;
    • Костадин Томов Стойков от Първи изборен район - Благоевградски;
    • Любен Любенов Дилов от Втори изборен район – Бургаски;
    • Жечо Дончев Станков от Втори изборен район – Бургаски;
    • Деница Пламенова Николова от Втори изборен район – Бургаски;
    • Славена Димитрова Точева отТрети изборен район - Варненски;
    • Красен Кирилов Кралев отТрети изборен район - Варненски;
    • Павел Алексеев Христов отТрети изборен район - Варненски;
    • Димитър Стойков Николов от Четвърти изборен район - Великотърновски;
    • Росица Любенова Кирова от Пети изборен район - Видински;
    • Петя Цветанова Аврамова от Шести изборен район - Врачански;
    • Красен Георгиев Кръстев от Шести изборен район - Врачански;
    • Томислав Пейков Дончев от Седми изборен район - Габровски;
    • Деница Евгениева Сачева от Осми изборен район - Добрички;
    • Христо Богомилов Терзийски от Десети изборен район - Кюстендилски;
    • Николай Нанков Нанков от Единадесети изборен район - Ловешки;
    • Ирена Методиева Димова от Дванадесети изборен район - Монтана;
    • Екатерина Спасова Гечева - Захариева отТринадесети изборен район - Пазарджишки;
    • Стефан Неделчев Мирев от Тринадесети изборен район - Пазарджишки;
    • Кирил Миланов Ананиев от Четиринадесети изборен район - Пернишки;
    • Валери Пламенов Лачовски от Петнадесети изборен район - Плевенски;
    • Десислава Цветанчова Трифонова от Петнадесети изборен район - Плевенски;
    • Иван Борисов Тотев от Шестнадесети изборен район - Пловдив;
    • Радомир Петров Чолаков от Шестнадесети изборен район - Пловдив;
    • Стефан Иванов Шилев от Шестнадесети изборен район - Пловдив;
    • Дани Стефанова Каназирева от Седемнадесети изборен район - Пловдивски;
    • Младен Николов Шишков от Седемнадесети изборен район - Пловдивски;
    • Иван Йовков Червенков от Седемнадесети изборен район - Пловдивски;
    • Михаил Петков Илиев от Деветнадесети изборен район - Русенски;
    • Ивелин Статев Иванов от Двадесети изборен район - Силистренски;
    • Десислава Жекова Танева от Двадесет и първи изборен район - Сливенски;
    • Мария Щерева Белова от Двадесет и първи изборен район - Сливенски;
    • Красимир Митков Събев от Двадесет и втори изборен район - Смолянски;
    • Александър Койчев Иванов от Двадесет и трети изборен район - София;
    • Александър Руменов Ненков от Двадесет и трети изборен район - София;
    • Асен Георгиев Балтов от Двадесет и трети изборен район - София;
    • Румен Димитров Христов от Двадесет и трети изборен район - София;
    • Даниел Павлов Митов от Двадесет и четвърти изборен район - София;
    • Тома Любомиров Биков от Двадесет и четвърти изборен район - София;
    • Евгения Бисерова Алексиева от Двадесет и четвърти изборен район - София;
    • Христо Георгиев Гаджев от Двадесет и пети изборен район - София;
    • Анна Василева Александрова от Двадесет и пети изборен район - София;
    • Лъчезар Богомилов Иванов от Двадесет и пети изборен район - София;
    • Петър Николаев Николов от Двадесет и пети изборен район - София;
    • Младен Найденов Маринов от Двадесет и шести изборен район - Софийски;
    • Николина Панайотова Ангелкова от Двадесет и шести изборен район - Софийски;
    • Илиана Петкова Жекова от Двадесет и седми изборен район - Старозагорски;
    • Маноил Минчев Манев от Двадесет и седми изборен район - Старозагорски;
    • Теменужка Петрова Петкова от Двадесет и осми изборен район - Търговищки;
    • Делян Александров Добрев от Двадесет и девети изборен район - Хасковски;
    • Георги Тенев Станков от Двадесет и девети изборен район - Хасковски;
    • Димитър Ангелов Иванов от Тридесет и първи изборен район - Ямболски.

ПП „Движение за права и свободи“ – 34 депутатски места

    • Делян Славчев Пеевски от Първи изборен район – Благоевградски;
    • Мустафа Сали Карадайъ от Тридесети изборен район – Шуменски;
    • Халил Реджепов Летифов от Двадесет и седми изборен район изборен район – Старозагорски.
    • Елхан Мехмедов Кълков от Първи изборен район – Благоевградски.
    • Петър Пандушев Чобанов от Двадесет и шести изборен район – Софийски;
    • Павлин Павлов Кръстев от Девети изборен район – Кърджалийски;
    • Цветан Иванов Енчев от Шести изборен район – Врачански;
    • Севим Исмаил Али от Втори изборен район – Бургаски;
    • Ешереф Кязим Ешереф от Втори изборен район – Бургаски;
    • Фатме Хасан Рамадан от Втори изборен район – Бургаски;
    • Ерджан Себайтин Ебатин от Трети изборен район - Варненски;
    • Юсеин Хасанов Вейселов от Седми изборен район - Габровски;
    • Хасан Ахмед Адемов от Осми изборен район - Добрички;
    • Адлен Шукри Шевкед от Девети изборен район - Кърджалийски;
    • Байрам Юзкан Байрам от Девети изборен район - Кърджалийски;
    • Мукаддес Юсуф Налбант от Девети изборен район - Кърджалийски;
    • Станислав Димитров Анастасов от Единадесети изборен район - Ловешки;
    • Димитър Иванов Аврамов от Дванадесети изборен район - Монтана;
    • Йордан Кирилов Цонев от Тринадесети изборен район - Пазарджишки;
    • Александър Несторов Несторов от Четиринадесети изборен район - Пернишки;
    • Марио Киров Рангелов от Петнадесети изборен район - Плевенски;
    • Рамадан Байрам Аталай от Седемнадесети изборен район - Пловдивски;
    • Ахмед Реджебов Ахмедов от Осемнадесети изборен район - Разградски;
    • Ихсан Халил Хаккъ от Осемнадесети изборен район - Разградски;
    • Ализан Нихат Яхова от Деветнадесети изборен район - Русенски;
    • Гюнер Нихат Ахмед от Двадесети изборен район - Силистренски;
    • Джевдет Ибрям Чакъров от Двадесети изборен район - Силистренски;
    • Хайри Реджебов Садъков от Двадесет и втори изборен район - Смолянски;
    • Цветан Иванов Енчев от Двадесет и шести изборен район - Софийски;
    • Джейхан Хасанов Ибрямов от Двадесет и осми изборен район - Търговищки;
    • Имрен Исметова Мехмедова от Двадесет и осми изборен район - Търговищки;
    • Сезгин Юсеин Мехмед от Двадесет и девети изборен район - Хасковски;
    • Мюмюн Сали Мюмюн от Двадесет и девети изборен район - Хасковски;
    • Хамид Бари Хамид от Тридесети изборен район - Шуменски.

коалиция „БСП за БЪЛГАРИЯ“ - 26 депутатски места

    • Корнелия Петрова Нинова от Двадесети и пети изборен район – София;
    • Иван Богомилов Петков от Шестнадесети изборен район – Пловдив;
    • Борислав Гуцанов Гуцанов от Трети изборен район – Варненски;
    • Кристиан Иванов Вигенин от Тридесет и първи изборен район – Ямболски;
    • Георги Георгиев Михайлов от Първи изборен район - Благоевградски;
    • Петър Георгиев Кънев от Втори изборен район – Бургаски;
    • Явор Руменов Божанков от Четвърти изборен район - Великотърновски;
    • Филип Стефанов Попов от Пети изборен район - Видински;
    • Александър Тихомиров Симов от Шести изборен район - Врачански;
    • Мая Йорданова Димитрова от Осми изборен район - Добрички;
    • Бойко Любомиров Клечков от Десети изборен район - Кюстендилски;
    • Вяра Емилова Йорданова от Единадесети изборен район - Ловешки;
    • Ирена Тодорова Анастасова от Дванадесети изборен район - Монтана
    • Драгомир Велков Стойнев от Тринадесети изборен район - Пазарджишки;
    • Румен Василев Гечев от Петнадесети изборен район - Плевенски;
    • Илиян Славейков Йончев от Петнадесети изборен район - Плевенски;
    • Веска Маринова Ненчева от Седемнадесети изборен район - Пловдивски;
    • Манол Трифонов Генов от Седемнадесети изборен район - Пловдивски;
    • Крум Костадинов Зарков от Деветнадесети изборен район - Русенски;
    • Атанас Зафиров Зафиров от Двадесет и първи изборен район - Сливенски;
    • Христо Танчев Проданов от Двадесет и трети изборен район - София;
    • Георги Страхилов Свиленски от Двадесет и четвърти изборен район - София;
    • Иван Ивайлов Ченчев от Двадесет и шести изборен район - Софийски;
    • Георги Янчев Гьоков от Двадесет и седми изборен район - Старозагорски;
    • Владимир Маринов Маринов от Двадесет и девети изборен район - Хасковски;
    • Иван Валентинов Иванов от Тридесети изборен район - Шуменски.

ПП „ИМА ТАКЪВ НАРОД“ – 25 депутатски места

    • Момчил Кунчев Иванов от Четвърти изборен район – Великотърновски;
    • Снежанка Райчова Траянска от Десети изборен район – Кюстендилски;
    • Танер Кадир Тюркоглу от Седемнадесети изборен район – Пловдивски;
    • Тошко Йорданов Хаджитодоров от Шестнадесети изборен район – Пловдив;
    • Виктория Димитрова Василева от Първи изборен район – Благоевградски;
    • Андрей Иванов Чорбанов от Двадесет и шести изборен район – Софийски;
    • Златомира Димитрова Карагеоргиева-Мострова от Втори изборен район – Бургаски на мястото на отказалия се Ивайло Ванев Вълчев;
    • Александър Атанасов Александров от Трети изборен район - Варненски;
    • Ивайло Христов Христов от Осми изборен район – Добрички на мястото на отказалия се Филип Маринов Станев;
    • Андрей Иванов Чорбанов от Четвърти изборен район - Великотърновски;
    • Иво Георгиев Атанасов от Пети изборен район - Видински;
    • Георги Станчев Георгиев от Шести изборен район - Врачански;
    • Любомир Антонов Каримански от Единадесети изборен район - Ловешки;
    • Пламен Николаев Абровски от Дванадесети изборен район - Монтана;

    • Станислав Светозаров Балабанов от Тринадесети изборен район - Пазарджишки;

    • Радостин Петев Василев от Петнадесети изборен район - Плевенски;
    • Александър Велиславов Тодоров от Петнадесети изборен район - Плевенски;
    • Светлин Костов Стоянов от Деветнадесети изборен район - Русенски;
    • Иван Руменов Клисурски от Двадесет и първи изборен район - Сливенски на мястото на Ивайло Ванев Вълчев;
    • Николай Стефанов Радулов от Двадесет и трети изборен район - София;
    • Ива Митева Йорданова-Рупчева от Двадесет и четвърти изборен район - София;
    • Андрей Николаев Михайлов от Двадесет и пети изборен район - София;
    • Тихомир Гочев Тенев от Двадесет и седми изборен район - Старозагорски;
    • Силви Кирилов Петров от Двадесет и девети изборен район - Хасковски;
    • Пламен Николаев Николов от Тридесети изборен район - Шуменски;

Коалиция „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)“ – 16 депутатски места

    • Антоанета Димитрова Цонева от Тринадесети изборен район – Пазарджишки;
    • Петър Ясенов Маринов от Двадесет и трети изборен район - София;
    • Иван Йорданов Димитров от Първи изборен район - Благоевградски;
    • Ивайло Николаев Мирчев от Втори изборен район - Бургаски;
    • Стоян Александров Михалев от Трети изборен район - Варненски;
    • Зорница Велинова Стратиева от Четиринадесети изборен район - Пернишки;
    • Христо Любомиров Иванов от Шестнадесети изборен район - Пловдив;
    • Зарко Филипов Маринов от Двадесет и втори изборен район - Смолянски;
    • Атанас Петров Атанасов от Двадесет и трети изборен район - София;
    • Георги Йорданов Ганев от Двадесет и трети изборен район - София;
    • Владислав Панчев Панев от Двадесет и четвърти изборен район - София;
    • Мартин Димитров Димитров от Двадесет и четвърти изборен район - София;
    • Елисавета Димитрова Белобрадова от Двадесет и пети изборен район - София;
    • Александър Димитров Симидчиев от Двадесет и пети изборен район - София;
    • Божидар Пламенов Божанов от Двадесет и шести изборен район - Софийски;
    • Атанас Владиславов Славов от Двадесет и седми изборен район - Старозагорски.

ПП „ВЪЗРАЖДАНЕ“ – 13 депутатски места

    • Костадин Тодоров Костадинов от Трети изборен район – Варненски;
    • Цвета Тодорова Галунова от Четвърти изборен район – Великотърновски;
    • Елена Цонева Гунчева от Шестнадесети изборен район – Пловдив;
    • Иво Георгиев Русчев от Двадесет и пети изборен район – София;
    • Цончо Томов Ганев от Втори изборен район – Бургаски;
    • Даниел Петров Петров от Седми изборен район - Габровски;
    • Георги Николаев Георгиев от Девети изборен район - Кърджалийски;
    • Стоян Николов Таслаков от Тринадесети изборен район - Пазарджишки;
    • Ангел Жеков Георгиев от Седемнадесети изборен район - Пловдивски;
    • Николай Георгиев Дренчев от Двадесет и трети изборен район - София;
    • Петър Николаев Петров от Двадесет и четвърти изборен район - София;
    • Искра Михайлова Михайлова от Двадесет и седми изборен район - Старозагорски;
    • Никола Ангелов Димитров от Тридесет и първи изборен район - Ямболски.