Обратно към пълната версия на статията »

ЦСКА и Левски спретнаха голова фиеста с 6 гола във Вечното дерби

В изненадваща голова фиеста ЦСКА и Левски спретнаха зрелищно 3:3 в издание на вечното дерби от първия плейофен кръг. След 0:0 и 2:2 по-рано през кампанията, "червени" и "сини" пак при реми.

Двубоят предложи страхотно шоу и емоции за около 9-те хиляди зрители на Националния стадион "Васил Левски" и всички пред телевизионните екрани, които освен попаденията видяха още един куп интересни положения, обрати и драматични изравнявания.

ЦСКА като че ли бе малко по-добрият отбор, но в крайна сметка символичните домакини могат и да бъдат доволни, тъй като стигнаха до ремито след изравнителен гол на Али Соу в 88-ата минута. Именно той откри резултата в 16-ата минута. Въпреки натиска си пред първата част обаче момчетата на Милош Крушчич се оттеглиха на почивка с изоставане от 1:2 след страхотна ефективност на съперника. Иван Горанов изравни от дузпа в 35-ата минута, а в добавеното време Хали Тиам вкара за 2:1.

В началото на втората част двата тима си размениха по още един бърз гол - първо Греъм Кери изравни от дузпа, а след това Симеон Славчев даде за втори път аванс на "сините". Упорството и желанието на домакините обаче доведе до втория гол на Соу, който узакони третото реми в дербито през този сезон.

От равенството най-доволни могат да бъдат в Локомотив Пловдив, тъй като „смърфовете“ получават шанс при успех над Славия да изпреварят и двата отбора в класирането. Иначе към момента ЦСКА е втори с 51 точки, а Левски трети с 50.

Оттук насетне пък двата софийски гранда концентрират усилията си в реваншите за Купата на България, в които ще се опитат да си осигурят нов евентуален сблъсък във финала на турнира, пише dsport.bg.

efbet Лига, плейофи, 1 кръг, ст. "Васил Левски", София
ЦСКА - Левски 3:3

Голмайстори: 1:0 Али Соу 16', 1:1 Иван Горанов-дузпа 35', 1:2 Хали Тиам 45'+3, 2:2 Креъм Кери-дузпа 58', 2:3 Симеон Славчев 62', 3:3 Али Соу 88'
Жълти картони: Густаво Бусато, Пламен Гълъбов; Фелипе Нашименто, Ивайло Найденов

Състави:
ЦСКА (4-2-3-1): 13. Густаво Бусато - 18. Брадли Мазику, 11. Петър Занев-К, 28. Пламен Гълъбов, 19. Иван Турицов - 26. Валентин Антов (66' 6.Рубен Пинто), 15. Кристиян Малинов - 17. Рафаел Енрике (46' 20.Тиаго), 10. Евандро, 8. Греъм Кери (78' Ахмед Ахмедов) - 22. Али Соу
Резерви: 30. Витаутас Черняускас, 3. Жеферсон, 6. Рубен Пинто, 20. Тиаго, 21. Едвин Джеси, 23. Ахмед Ахмедов, 27. Йоан Бауренски
Треньор: Милош Крушчич

Левски (4-1-4-1): 27. Георги Георгиев - 4. Иван Горанов-К, 5. Холмар Ейолфсон, 19. Йоанис Каргас, 6. Ивайло Найденов - 23. Хали Тиам - 7. Паулиньо (87' 11.Здравко Димитров), 14. Филипе Нашименто (24' 8.Симеон Славчев), 9. Дени Алар (58' 70.Мартин Райнов), 99. Станислав Иванов (86' 29.Станислав Костов) - 17. Найджъл Робърта (58' 79. Мартин Д.Петков)
Резерви: 1. Милан Миятович, 8. Симеон Славчев, 11. Здравко Димитров, 29. Станислав Костов, 40. Стайн Спиерингс, 70. Мартин Райнов, 79. Мартин Д. Петков
Треньор: Георги Тодоров

Съдия: Георги Кабаков

Първият удар в очертанията на една от двете врати дойде още в 3-ата минута и бе дело на Греъм Кери. Именно той пък бе сред най-активните в първото полувреме, което продължи с два доста несполучливи опити за удар от фаул в синьо.

Като цяло обаче символичните домакини от ЦСКА бяха по-добрият отбор в началните минути. В 14-ата минута „червените“ бяха много близо до попадение в следствие на доста лоша комуникация в отбраната на Левски. Получилият отново мястото под рамката Георги Георгиев и Йоанис Каргас не се разбраха, а между тях упоритият Рафаел Енрике успя да ритне топката, която мина на сантиметри от страничния стълб.

Минута по-късно голът вече бе факт. Греъм Кери действа много умно, след като при една съдийска топка мигновено я центрира прострелно към наказателното поле. Там критикуваният много в последно време Али Соу успя да засече чудесно с глава и да прати топката в далечния ъгъл.

6 минути по-късно пък самият Кери можеше да реализира, след като изстрелът му рикошира в Холмар Ейолфсон и нацели напречната греда.

След този момент „червените“ леко се върнаха назад, но Левски стигна единствено до положение пред Дени Алар, който се замота с топката пред наказателното поле. Георги Тодоров реши да реагира като извади Фелипе Нашименто и пусна в игра на негово място Симеон Славчев.

В същото време ЦСКА се отчете с още една греда. Тя дойде в 32-ата минута, в която след центриране от корнер се получи карамбол, при който Пламен Гълъбов стреля в напречната греда.

Макар и нелогично с оглед на случващото се на терена, но в ответната атака Левски стигна до дузпа в своя полза. Тя дойде след много лоша комуникация между Петър Занев и Густаво Бусато. Капитанът на ЦСКА остави топката за вратаря, който не разбра намеренията му. Станислав Иванов обаче внимаваше и успя да играе първи с топката, след което Бусато го фаулира. Зад топката застана капитанът Иван Горанов, който с безкомпромисно изпълнение в горния ляв ъгъл на вратата изравни за 1:1.

Попадението логично доведе до оживление сред „сините“, които заиграха по-добре в следващите минути. Али Соу обаче бе най-близо до попадение, след като в 42-ата минута мина през Холмар Ейолфсон и от малък ъгъл стреля встрани от вратата. Евандро пък остана близо до това да засече топката.

Полувремето отиваше към реми, след като и двете минимални добавени минути бяха изминали, когато Дени Алар застана зад топката след нарушение отдясно. Австриецът центрира към наказателното поле, където Ейолфсон засече с глава и прати топката към вратата. На точното място пък се оказа Хали Тиам, който от метър също с глава добави за 2:1.

На почивката Милош Крушчич внесе промяна, пускайки в игра Тиаго Родригес на мястото на Рафаел Енрике. Мачът пък се поднови отново с високо темпо и ранно положение пред ЦСКА. В 48-ата минута след страхотна триходова акция между Али Соу, Тиаго Родригес и Кристиян Малинов защитата на Левски бе преодоляна. Българинът нанесе удар с глава, но топката мина на сантиметри от лявата греда на Георги Георгиев.

Активната игра на „червените“ им донесе идеалният шанс за изравняване, след като Кабаков отсъди втората дузпа в мача. Кристиян Малинов получи пас в наказателното поле, където Холмар Ейолфсон го задържа с лявата си ръка, което бе забелязано от рефера. Греъм Кери бе точен от бялата точка, макар че Георги Георгиев бе близо до спасяването.

4 минути обаче бяха необходими на „сините“, за да поведат за втори път в мача. Отличният в целия мач Станислав Иванов имаше огромна заслуга за гола след пробив отдясно, при който технично центрира към Симеон Славчев. Халфът, който влезе в игра още през първото полувреме, бе забравен от бранителите в червено и от близка дистанция засече с глава за първия си гол с екипа на Левски.

С оглед на резултата логично ЦСКА отново пое контрола на терена, но така и не стигаше до добри положения като все пак Соу и Кери се отчетоха с неточни изстрели.

„Червените“ обаче не изгубиха надеждата си и в крайна сметка усилията им бяха възнаградени в 88-ата минута, когато Греъм Кери надигра Горанов по дясното крило и центрира технично за Али Соу, който с глава вкара втория си гол в мача.

В добавеното петминутно продължение ЦСКА бе отборът, който повече търсеше победата и имаше страхотен шанс да го постигне. Брадли Мазику центрира отляво и намери влезлия като резерва Ахмед Ахмедов. Нападателят бе оставен сам, но не се ориентира при рикошета и тръгна да играе с глава при ниска топка, което се оказа грешно решение. "Червените" сътвориха още 1-2 опасни атаки, но до четвърти гол не се стигна и така двубоят завърши при равенство 3:3.